Etiketler

Ayvalık'ta vatandaşlar orman yangınları konusunda uyarılıyorlar

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde; valilik tarafından ormanlık alanlara giriş çıkışların yasaklanmasının ardından İlçe Emniyet Müdürlüğü ile İlçe Jandarma Komutanlığı bünyesindeki ekipler de ormanlık alanlarda sıkı önlemler aldı. Ormanlık alanların geçtiği yollarda kontrollerini sıklaştıran polis ve jandarma ekipleri, vatandaşları orman yangınlarına karşı uyarıyor.

Fazıl Say Ayvalık'ta sahne aldı

Ünlü Piyanist fazıl Say, 18 ay sonra ikinci konserine Ayvalık'ta açık havada verdi. Say, yoğun ilgi gördü.

Ayvalık'ta zincirleme trafik kazası 6 yaralı

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde 5 aracın karıştığı zincirleme trafik kazasında 6 kişi yaralandı.

Halk plajında boğulmak üzere olan öğretmen son anda kurtarıldı

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde denizde boğulmak üzere olan adamı cankurtaran ve vatandaşlar son anda kurtardı.

Taksiciler almadı, imdada zabıta ekipleri yetişti

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, alzheimer hastası olduğu belirtilen Asiye teyze, Cumhuriyet Meydanı'ndan bir taksi ile evine gitmek istedi. Ancak Fethiye Mahallesi'nde ikamet eden yaşlı kadını evi kısa mesafede olduğu için hiçbir taksici almak istemedi. Vatandaşların devreye girerek yardımcı olmaya çalıştığı sırada durumdan haberdar olan Ayvalık Belediyesi zabıta ekipleri, yaşlı kadını alıp evine götürdü. Vatandaşlar, taksi ücretini ödemek istedikleri halde, kısa mesafe gerekçesiyle kadını evine götürmek istemeyen taksicilere tepki gösterdi. Her şeyden önce insanî duyguların önde olması gerektiğini kaydeden vatandaşlar, zabıta ekiplerine teşekkür etti.

Mülkiye Müfettişleri Ayvalık'ta buluştu

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, Vali Hasan Şıldak, İçişleri Bakanlığı Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanlığı 2021 Yılı İnceleme-Araştırma Çalışmaları Programının açılış törenine katıldı.

Ayvalık'ta konteynerler yeraltına alınıyor

Balıkesir'İn Ayvalık Belediyesi, çöp konteynerlerini yeraltına almaya devam ediyor. Daha önce kentin çeşitli bölgelerine yerleştirilen 13 yeraltı konteynerine ek olarak, ikişerli dört adet, sekiz bin litrelik yer altı sisteminin kurulum çalışmaları, Kipa karşısı Yılkar, 150 Evler Mahallesi, Kolçak arkası, Duran market karşısı, Armutçuk eski pazaryerinde tamamlandı.

Ayvalık'ta aşevine bağış yarışı

Balıkesir'in Ayvalık Belediyesi'nin Kurban Bayramı öncesi başlattığı aşevine et bağışı kampanyasına Ayvalıklı hayırseverler toplamda 4 bin 758 kilogram bağışta bulundu.

Ayvalık bayramda trafik güvenliğinde sınıfı geçti

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde kurban bayramlarında her yıl kilitlenerek sürücüler için adeta çileye dönüşen trafikte bu yıl İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün yerinde müdahaleleri ile sorun yaşanmadı.

Cunda Adası'na gitmenin keyifli yolu, nostaljik motorlar

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, Cunda Adası ile Ayvalık merkezi arasında seferleriyle dikkatleri üzerinde toplayan yolcu motorları turizm sezonu ve Kurban Bayramı'nda yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı oldu.

Ayvalık'ta çöplük yangınına havadan müdahale

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, çöplük alanda çıkan ve halen daha süren yangına itfaiye ve Orman Bölge Müdürlüğü bünyesindeki ekipler tarafından müdahale edildi.

Balıkesir polisinden Bayramda 13 şahsa huzur operasyonu

Balıkesir'de polis ekipleri il genelinde yaptıkları asayiş uygulamalarında çeşitli suçlardan aranan 9 aranan şahıs gözaltına alınırken, 2 şahıs tutuklandı. Ayrıca narkotik polislerinin İl merkezi ve Ayvalık'ta yaptıkları uyuşturucu operasyonunda 4 şahıs gözaltına alındı.

Ayvalık'ta bayram yoğunluğu hız kesmiyor

Kuzey Ege'nin turizm alanındaki gözde tatil merkezi Balıkesir'in Ayvalık ilçesi, Kurban Bayramı nedeniyle rekor bir kalabalığa ev sahipliği yapıyor.

Ayvalık'ta protokol bayramlaştı

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, Kurban Bayramı dolayısıyla protokolün bayramlaşması ilçe merkezindeki Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleşti.

Kadın girişimciden ihtiyaç sahibi ailelere kemiksiz 1 ton et desteği

Balıkesir'in İvrindi ilçesinde bir et entegre tesisinin sahibi Özlem Yalçın, Ayvalık'ta ihtiyaç sahibi 200 aileye kemiksiz 1 ton et hibe etti.

Ayvalık'ın nüfusu 10 kat arttı

Dokuz günlük Kurban Bayramı tatili Balıkesir'in Ayvalık ilçesindeki nüfusu on kat artırınca temizlik işleri ekipleri üç vardiya halinde çalışmak zorunda kaldı.

Belediye Başkanı Ergin'den kurban pazarı denetimi

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, Belediye Başkan Mesut Ergin, Kurban Bayramı öncesi, Ayvalık Kabristanı karşısında kurulan kurban satış yerinde denetleme yaparak incelemelerde bulundu.

Ayvalık'ta belediye çalışanlarına çifte bayram

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, Ayvalık Belediyesi, 515 personelini ilgilendiren 'Maaş Ödeme Protokolü' en yüksek teklifi veren Akbank ile imzalandı. Anlaşmaya göre, üç yıllık protokol karşılığı ödeme maaşlarıyla birlikte çalışanların hesaplarına yatırıldı.

Ayvalık'ta ibadethanelere bayram temizliği

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, Ayvalık Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, kent genelinde bulunan tüm ibadethanelerde Kurban Bayramı öncesi dip bucak temizlik yaptı.

Balıkesir sahillerinde asayişi atlı timler sağlayacak

Yaz sezonunun devam ettiği şu günlerde Jandarma'ya bağlı atlı timler Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde göreve başladı.

Ayvalık Ziraat Odası Başkanı Baysal: '200 kilogramlık kurbanlık evdeki buzdolaplarına ya da derin donduruculara girdikten sonra 160 kilograma kadar düşebilir'

Tüketicilerin kurbanlık seçerken dikkat etmeleri gereken püf noktaları açıklayan Ayvalık Ziraat Odası Başkanı Hasan Baysal, kurbanlık seçerken nasıl beslendiğine de bakılması gerektiğini belirterek, Hayvan pazarında 200 kilogramlık bir kurbanlık kesildiğinde evdeki buzdolaplarına ya da derin donduruculara girdikten sonra 160 kilograma kadar düşebilir. Tüketicilerin buna dikkat etmeleri kendi menfaatleri icabıdır' dedi.

Ayvalık Kızılay Şubesi ile şefkatli ellerden yoksullar için güç birliği

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde; Türk Kızılay'ı Şubesi ile Ayvalık Şefkat Evleri Derneği tarafından imzalanan protokol kapsamında, Kurban Bayramı'nda 3 bin aileye bayramlık ve kılık kıyafet yardımı yapılmaya başlandı.

Ayvalık'ta 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nün 5. yıldönümü birlik ve beraberlik coşkuyla anıldı

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü; 248 şehidin yüreklerdeki acısı ve demokrasi zaferi coşkusuyla birlikte anıldı.

Dünyaca ünlü Sarımsaklı Plajlarının güvenliğini jandarmanın süvarileri sağlıyor

Türkiye'nin turizm alanında en önemli merkezlerinden biri olan Balıkesir'in Ayvalık ilçesinin plajlarıyla ünlü Sarımsaklı mevkiinde görev yapan jandarma bünyesindeki atlı timler güven veriyor.

Ayvalık'ta BOED Genel Başkanı Özlemiş güven tazeledi

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde; engellilere yönelik yaptığı sosyal çalışmalarla yüreklerde taht kuran Birlik Ortopedik Engeliler Derneği (BOED) Genel Merkezi'nin olağan genel kurul toplantısı derneğin Altınova Mahallesi'ndeki şube binasında gerçekleştirildi.

Serdar Ortaç konseri korona virüsü unutturdu

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde havaların ısınmasıyla birlikte plajlar doldu. Fiziki mesafeye dikkat etmeyen yüzlerce kişi yan yana güneşlendi. Beaclerde yapılan after partiler ve konserlerde, ne sosyal mesafe ne de maske kuralı hatırlandı. Ünlü sanatçı Serdar Ortaç'ın Sarımsaklı plajındaki konserinde de gençlerin salgın hiç yaşanmamışcasına maske ve mesafe umursamaz görüntüleri virüse davetiye çıkardı.

Ayvalık'ın nüfusu Kurban Bayramı'nda 8-9 kat artacak

İç turizmin lideri konumundaki Kuzey Ege'nin gözde tatil yöresi olan Balıkesir'in Ayvalık ilçesindeki turizm tesisleri, Kurban Bayramı tatilini tam dolulukla karşılamaya hazırlanıyor.

Ayvalık'ta Serdar Ortaç rüzgârı esti

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, ünlü sanatçı Serdar Ortaç sahne adlığı Fly Beach isimli meknda binlerce hayranıyla bir araya geldi.

Ayvalık Belediyesi'nden bayram öncesi konteyner temizliği

Balıkesir'in turizm alanında dünyaca ünlü cazibe merkezi Ayvalık'ta, belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü, Cunda (Alibey) Adası, Şirinkent, Altınova, Küçükköy Sarımsaklı gibi insan yoğunluğunun daha fazla olduğu yerler başta olmak üzere, kent genelinde daha temiz, sağlıklı bir çevre için çalışmalarını sürdürüyor. Havaların mevsim normallerinin üzerine çıkmasıyla birlikte çöp konteynerlerinin temizliğine de hız verildi.

Ayvalık'ta polisten yepyeni bir uygulama

Balıkesir'in turizm alanında dünyaca ünlü cazibe merkezi Ayvalık'ta, İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından turizm sezonu süresince bisikletli polis timleri faaliyete geçirildi.