Balıkesir Üniversitesi Haberleri

Balıkesir Üniversitesi Haberleri

Balıkesir'de yurt öğrencilerine uyum programı

Yüz yüze eğitime başlayan Balıkesir Üniversitesi ve Bandırma 17 Eylül Üniversitesinde okuyan öğrencilere yönelik Gençlik ve Spor Bakanlığı yurtlarımızda barınan gençlere uyum programları çerçevesinde bilgilendirme toplantıları gerçekleştirildi.

Tekonokent ile Milli Eğitim Müdürlüğü arasında teknoloji işbirliği

Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Balıkesir Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi yönetici A.Ş. arasında İşbirliği protokolü imzalandı. Balıkesir Teknokent'te gerçekleşen imza törenine Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Keren, Balıkesir Teknokent Genel Müdürü Burcu Aydemir Güney Marmara Kalkınma ajansından yetkililer ile meslek lisesi müdürleri katıldı.

(Özel) Hayâlet ağlar beyaz eşya sektörüne hammadde olacak

Balık varlığı ve çeşitliliğini arttırmak için Balıkesir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Gündoğdu Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve Balıkesir Üniversitesi tarafından hazırlanan proje ile Marmara Denizi'nden çıkartılacak olan hayalet ağlar, beyaz eşya sektörüne hammadde olacak. Denizdeki canlı varlığını tehdit eden hayalet ağların geri dönüşümü sağlanarak çamaşır ve bulaşık makinesi gibi ürünlerin kontrol panelleri ve düğmesi olarak tüketiciye ulaşacak.

BAÜN'den Mısır hasadı

Balıkesir Üniversitesinin, tarımsal ve hayvansal üretim faaliyetleri devam ediyor. Çağış Kampüsü içerisindeki tarıma elverişli arazilerde ekimi yapılan ürünlerden son olarak dane mısır için de hasat gerçekleştirildi.

Balıkesir Üniversitesine MSÜ'den teçhizat bağışı

Balıkesir Üniversitesi ve Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) arasında, MSÜ Kara Astsubay Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğü Mekatronik Bölüm Başkanlığı envanterinde bulunan çalışır, ancak ihtiyaç fazlası durumdaki makine/teçhizatın, Balıkesir Üniversitesine devredilmesi maksadıyla iş birliği protokolü gerçekleştirildi.

Kepsut MYO'da geç gelen mezuniyet sevinci

Balıkesir Üniversitesi Kepsut Meslek Yüksekokulu (MYO) tarafından, 2019 ve 2020 yıllarında mezun olan öğrencileri için geçen dönemlerde pandemi kısıtlamaları dolayısıyla yapılamayan mezuniyet töreni yapılarak, okula bu yıl yeni gelen öğrencilerine hoş geldiniz yemeği verildi.

Rektör Kuş'tan, TEKNOFEST finalisti öğrencilere tebrik

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivalinde kendi kategorilerinde finale kalma başarısı gösteren Balıkesir Üniversitesi takımlarını ve öğrencilerini makamında kabul etti.

Rektör Kuş'tan, Öğrenci yemekhanesine sürpriz ziyaret

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, öğle yemeği programında Çağış Kampüsünde yer alan Merkez Yemekhanede öğrencilerle bir araya geldi. Rektör Prof. Dr. İlter Kuş, üniversiteye yeni başlayanların yanı sıra, yüz yüze eğitimin başlamasının ardından yeniden okullarına dönen öğrencilerle yakından ilgilenerek talep ve önerilerini de dinledi.

(Özel) Marmara'ya atılacak yapay resif balık çeşitliliğini arttıracak

Balıkesir Üniversitesi tarafından hazırlanan proje ile önümüzdeki günlerde Marmara Denizi'ne atılması öngörülen yapay resif ile balık varlığı ve çeşitliliği arttırılması hedefleniyor. Balıkesir Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Dilek Türker, bu resifin diğerlerinden farklı olarak Japonların da model olarak kullandığı çelik konstrüksiyondan olacağını ve korozyona uğramayacağını söyledi.

Kazakistanlı göstergebilimciler Balıkesir'de

Balıkesir Üniversitesi Kazakistan'dan gelen ve göstergebilim/semiyotik üzerine çalışan öğretim üyelerini misafir etti.

Balıkesir Üniversitesinde eğitim-öğretim yılı başladı

Balıkesir Üniversitesinde 2021-2022 eğitim-öğretim yılı başladı.

BUBYO'ya hayırlı olsun ziyareti

Burhaniye ilçesinde, Balıkesir Üniversitesi Burhaniye Uygulamalı Bilimler Yüksekokulunda (BUBYO) 2021-2022 eğitim öğretim dönemi yüz yüze başladı. Burhaniyeli bürokratlar okul müdürü Prof. Dr. Mehmet Oğuzhan İlban'a hayırlı olsun ziyaretinde bulunmaya başladı.

Rektör Kuş, YÖK Başkanı Özvar'ı ziyaret etti

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar'ı makamında ziyaret etti.

(Özel) Balıkesir Üniversite Hastanesi ozon ile şifa dağıtıyor

Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nilay Şahin, ozon tedavisinin şeker hastalarında hiçbir yan etkisi olmadığını açıkladı.

BAÜN Hastanesinde Yenidoğan yoğun bakım ünitesi açıldı

Balıkesir ve çevresine 3. basamak niteliğinde sağlık hizmeti sunan Balıkesir Üniversitesi Hastanesi, açılan yeni birimler ile de gelişimini sürdürüyor. Üniversite hastanesinde son olarak Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi açılarak faaliyete geçirildi.

Balıkesir. turizmde tüm zamanların rekorunu kırabilir

Balıkesir Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Muammer Bezirgan, Balıkesir'in 2021 yılında turizmde tüm zamanların rekorunu kıracağını ifade etti. Balıkesir olarak pandemi ile mücadelede başarılı bir sınav verdiğimizi belirten Bezirgan, 'Aşılamada mavi kategoriye ulaşan 5.il olduk. Bu alandaki başarımızın turizm rakamlarına yansıyacağını düşünüyorum. 2021 yılında Balıkesir için turizmde rekor yılı olacak' iddiasında bulundu. Bezirgan'ın Balıkesir turizm sezonu ile ilgili değerlendirmeleri şu şekilde:

Balıkesir Üniversitesine yeni Merkez Kütüphanesi

Balıkesir Üniversitesinin yeni tamamlanan Kütüphane ve Kongre Kültür Merkezi taşınma sürecini tamamladı. Rektör Kuş, Kütüphane ve Kongre Kültür Merkezinin taşınmasında yardımcı olan personele teşekkür yemeği verdi.

Prof. Dr. Özsarı, 'Kurtuluş için ilk fişek Balıkesir'den atıldı'

Balıkesir Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Özsarı, 6 Eylül Balıkesir'in Kurtuluş günü münasebetiyle Balıkesirli vatanseverlerin Kurtuluş Savaşı'ndaki rolüne dair değerlendirmelerde bulundu. Prof. Özsarı Kurtuluş savaşının ilk cephesinin Balıkesir'de kurulduğunu ve Kurtuluş savaşının ilk fişeğinin Balıkesir'den atıldığını belirtti.

Balıkesir Üniversitesine 5 bin 539 yeni öğrenci

2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre Türkiye'nin 81 ilinden 5 bin 539 yeni öğrenci, Balıkesir Üniversitesindeki çeşitli bölüm ve programlara kayıt hakkı kazandı. Bu öğretim döneminde Balıkesir Üniversitesinde 30 bin 915 öğrenci eğitim görecek.

Rektör Kuş'tan ev sahiplerine rica, 'ev kiralarını makul tutun'

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş Balıkesirli ev sahiplerine ricada bulunarak, yüz yüze eğitim için şehrimize gelecek olan öğrencilerin tutacakları evler için kiraları makul seviyede tutmalarını rica ederken, öğrenci ve öğretim üyelerine de aşı olmalarını rica etti.

Rektör Prof. Dr. İlter Kuş, BAÜN Spor Kulübü öğrencileriyle buluştu

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, BAÜN Spor Kulübü bünyesinde düzenlenen Yaz Okulunun 2. dönem etkinliklerine katılan öğrencilerle bir araya geldi.

Şampiyon Güreşçi Yasemin Adar'dan Rektör Prof. Dr. İlter Kuş'a ziyaret

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda bronz madalya kazanarak kadınlar güreşte ülkemize tarihte ilk madalyayı getiren milli güreşçi Yasemin Adar, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş'u makamında ziyaret etti.

Balıkesir Üniversitesi YÖK Sanal Fuarında tanıtılıyor

Tercih yapacak adaylar için üniversitelerin ve programlarının dijital ortamda tanıtılmasına yönelik Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından düzenlenen 'Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2021' başladı.

Prof. Satıl, 'Yangına Dirençli Orman Projesi'nin yeniden gündeme alınmasını istedi

Balıkesir Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fatih Satıl, orman yangınlarına karşı Yangına Dirençli Orman Projesi 'YARDOP' fikrini yeniden gündeme taşıdı.

Balıkesir Üniversitesi, öğrencileri İçin burs ve destek olanaklarını Açıkladı

Balıkesir Üniversitesi, 2021 YKS tercih döneminde, yeni öğrencileri ve mevcut öğrencileri için çeşitli burs, yardım ve destek olanaklarını açıkladı. Yapılan açıklamada 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılında; Başarı Bursu, Şehit ve Gazi Çocukları/Kardeşleri Desteği, Ekonomik İhtiyaç Desteği ve Kısmı Zamanlı Çalışma başlıklarında verilecek burs, yardım ve desteklerle ilgili koşullar ve detaylar duyuruldu.

BAÜN Teknokent e-spor panellerine başladı

Bauntek&E-spor Eğitimi işbirliği kapsamında; 14 oturumdan oluşacak Eğitim Panelleri'nin 1. Oturumu Balıkesir Üniversitesi ve Balıkesir Teknokent ev sahipliğinde, Balıkesir Teknokent Genel Müdürü Öğr. Gör. Burcu Aydemir'in yaptığı açılış konuşması ile başladı.

Eğitim Bir Sen başarılı üyelerini ödüllendirdi

Eğitim Bir Sen Balıkesir 2 Nolu Şube, Balıkesir Üniversitesi Rektörlüğü tarafından açılan yükselme sınavında başarılı olup, hizmetli kadrosundan memur kadrosuna atanan üyelerini yemekli toplantıda ağırladı.

Balıkesir'de Üniversiteli gençler okullarında lavanta hasadı yaptı.

Burhaniye ilçesinde, Balıkesir Üniversitesine bağlı Burhaniye Uygulamalı Bilimler Yüksekokulunda (BUBYO) Lavanta Yolu oluşturmak için dikilen lavantalar hasat edildi. Okul Müdürü Prof. Dr. Mehmet Oğuzhan İlban'ın öncülüğünde düzenlenen hasat törenine okuldaki stajyer öğrenciler katıldı.

BAÜN'den 15 Temmuz sergisi

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş da Çağış Kampüsünde Merkez Yemekhane giriş alanında açılan fotoğraf sergisini ziyaret etti.

BUBYO 2021 yılı yaz dönemi stajyerlerini uğurladı

Balıkesir Üniversitesi Burhaniye Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu(BUBYO)Mezun İstihdam Ofisinin çalışmaları kendi bünyesinde yer alan BUBYO Uygulama Oteli'nde de sürüyor. Öğrencilerini sektöre hazırlamak adına Uygulama Oteli'nde gerçekleştirilen çalışmaların kış dönemi sonrası yaz dönemi ilk ayağı olan Haziran ayı staj eğitimi tamamlandı.