Etiketler

Balıkesir Üniversitesinde 3 bin kişilik yeni yurt projesi hayata geçiriliyor

Balıkesir Üniversitesi Çağış Kampüsünde yapılacak olan, Kredi ve Yurtlar Kurumuna (KYK) ait 3 bin kişilik Kız Öğrenci Yurdu projesi kapsamında bin 500 kişilik ilk etapta inşaat çalışmalarına başlandı. Yüklenici firmanın çalışmalara başladığı proje alanını ziyaret eden Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, ilk etabın devamında bin 500 kişilik ikinci etabın inşaatının da Ramazan Bayramı sonrasında başlayacağının müjdesini verirken, 2 yıl sürecek inşaat çalışmalarının tamamlanmasıyla kampüste toplam 3 bin kişilik KYK Kız Yurdunun faaliyete geçeceğini belirtti.

Prof. Satıl'dan Covid ile mücadele yolları

Balıkesir Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fatih Satıl, insanların korona virüs ile mücadele etmek için geleneksel gıdalar ve şifalı otlara bağışıklıklarını artırarak mücadele etmeleri gerektiğini açıkladı. Prof. Dr. Satıl, Covid-19'la mücadelede aşı çalışmaları hem devletimizin hem de doktorlarımızın yoğun gayretleri ile devam ediyor. Tüm bunlara ilave olarak bu süreçte halk olarak bizlerin de doğal yollarla bağışıklığımızı artırmamız şart dedi.

BAÜN şehit öğrencinin ailesini ağırladı

Balıkesir Üniversitesi'nde eğitim görürken kendi isteğiyle Azerbaycan'a giderek Karabağ'da şehit düşen Mammadagha Safarov'un ailesi Balıkesir Üniversitesi'ni ziyaret etti.

Balıkesir'de AFAD eğitimi üniversitelerde de verilecek

Balıkesir Valiliği ile Balıkesir'de faaliyet gösteren Balıkesir Üniversitesi ve Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi arasında '2021 Türkiye Afet Eğitim Yılı' kapsamında Afet Farkındalık Eğitimi İşbirliği Protokolü imzalandı.

Rektör İlter Kuş'tan 104 amirale tepki

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, 104 emekli amiralin AK Parti Hükümetini hedef alan darbe imalı bildirisine tepki gösterdi. Rektör Prof. Dr. İlter Kuş, Yüce Türk Milleti, 15 Temmuz'da darbe heveslisi hainleri nasıl yerle bir ettiğini dosta düşmana göstermiştir. Türkiye'de muhtıralar ve darbeler dönemi bitmiştir dedi.

Yurt inşaatı alanında kalan ağaçlar yeni yerine dikiliyor

Balıkesir Üniversitesi Çağış Kampüsünde yapılacak olan Kredi Yurtlar Kurumuna ait 3 bin kişilik yurt projesinin ilk etabındaki bin 500 kişilik yurt yapımı için inşaat alanındaki çalışmalar başladı. Çalışmalar kapsamında inşaat alanının belirli bölümünde kalan ağaçlar, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Daire Başkanlığının destekleriyle kampüste belirlenen yeni yerlerine taşınıyor.

Şampiyon Boksör Demirezen'den Rektör Kuş'a teşekkür ziyareti

Balıkesir Üniversitesi Kepsut Meslek Yüksekokulu akademisyenlerinden olan ve aynı zamanda boks kariyerine de devam eden Öğr. Gör. Ali Eren Demirezen, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş'u makamında ziyaret etti.

Balıkesir Üniversitesi, bölge hayvancılığına güç katıyor

Balıkesir Üniversitesi, (BAÜN) tüm akademik birimlerinde değer üretimi ilkesiyle faaliyetlerini sürdürüyor. Üniversite bünyesindeki Veteriner Fakültesi ile Hayvancılık Uygulama ve Araştırma Merkezi de eğitim-öğretim faaliyetleri ve akademik çalışmaların yanı sıra şehirle bütünleşme ilkesi çerçevesinde Balıkesir ve bölge hayvancılığına hizmet etmeye devam ediyor.

Rektör Kuş, İzmir'de Rektör Nüket Hotar'ı ziyaret etti

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, çalışma ziyareti için gittiği İzmir'de Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar'ı makamında ziyaret etti

Balıkesir'in değerleri tasarımlara yansıyacak

Balıkesir'in; tarihini, kültürünü ve kimliğini yansıtan öğeler, tasarıma dönüşecek. Balıkesir Kent Konseyi koordinesinde Balıkesir Üniversitesi ile Balıkesir Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle 'Tasarımla Balıkesir'i Anlat' adı altında, Balıkesir temalı ürün tasarım yarışması düzenleniyor.

BAÜN'de üniversite-sanayi işbirliği meyvelerini vermeye başladı

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş'un üniversite olarak öncelik verdiği çalışma başlıklarından olan üniversite sanayi iş birlikleri çerçevesindeki gelişmelere bir yenisi eklendi. Balıkesir Üniversitesi Veteriner Fakültesi bünyesinde faaliyet gösteren Hayvan Hastanesi için yapımı planlanan hastane binası, Balıkesir'de fabrikası bulunan Wap Şirketler Grubu destekleriyle inşa edilecek. Gerçekleşecek iş birliği çerçevesinde Balıkesir Milletvekili Adil Çelik ve Wap Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Güner İşlek, Rektör Prof. Dr. İlter Kuş'u makamında ziyaret ederek görüşmede bulundu.

Balıkesir Üniversitesi'nden olimpiyatlara

Macaristan'da düzenlenen Tokyo Olimpiyatları Avrupa Elemeleri'nde mücadele eden Balıkesir Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi Kerem Kamal, grekoromen stil 60 kilo yarı finalinde Macar rakibi Erik Torba'yı 5-4 yenerek adını finale yazdırdı. Finale kalarak olimpiyat kotası alan milli sporcu, altın madalya karşılaşmasında Alman Etienne Kinsinger'la karşılaşacak.

Balıkesir Üniversitesi'nden önemli hizmet: Deprem Araştırma Merkezi kuruldu

Deprem kuşağı hattında bulunan Balıkesir'de, Balıkesir Üniversitesi 'Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi' kurdu. Üniversite kurduğu merkezde, özellikle deprem tehlikesinin riski, tespiti ve zararların azaltılmasına yönelik konuları ele alacak.

BAÜN Hastanesi'nde riskli beyin ameliyatı başarıyla yapıldı

Balıkesir Üniversitesi Hastanesi, Balıkesir ve çevresine sunduğu nitelikli sağlık hizmetleri ile bölgede sağlık alanında önemli bir merkez olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Hastanede farklı birimler bünyesinde gerçekleştirilen, 'Balıkesir'de ilk' niteliği taşıyan işlemlere bir yenisi de Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı öğretim üyelerince eklendi. MR incelemesinde beynin sol tarafında 'kavernom' adı verilen beyin damar yumakçığı tespit edilen hasta, Doç. Dr. Utku Adilay ve Dr. Öğr. Üyesi Salim Katar tarafından ameliyat edildi.

BAÜN ve İŞKUR'dan, mezunların istihdamına yönelik iş birliği

Balıkesir Üniversitesi Rektörlüğü tarafından, Balıkesir Üniversitesi mezunların Balıkesir'de kalifiye iş gücü olarak istihdamına yönelik hayata geçirilen Mezun İstihdam Ofisi Koordinatörlüğü projesi, İŞKUR iş birliğiyle yeni bir güç kazanıyor. Rektör Prof. Dr. İlter Kuş'un öncülüğünde, Üniversite-Kent-Sanayi İş Birliği çerçevesinde ortaya konulan proje kapsamında, kampüste BAÜN İstihdam Ofisi ve İŞKUR hizmet noktasının birlikte çalışacağı bir büro oluşturulacak.

Balıkesir Üniversitesi mezunlarına istihdam ofisi kuruyor

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş yaptığı paylaşımda Üniversite adına önemli bir gelişmeyi açıkladı. Rektör İlter Kuş, daha önce Şişecam ile yaptıkları iş birliği çerçevesinde 70 öğrenci olmak üzere, mezunlarına istihdam sağladıklarını, bunu artık kurumsallaştırmak için 'Mezun İstihdam Ofisi' kuracaklarını söyledi.

Ebelik ve Hemşirelik öğrencilerinin uygulamalı eğitimleri ertelendi

Balıkesir İl Hıfzıssıhha Kurulu Vali Hasan Şıldak başkanlığında toplandı. Toplantı sonrası tedbir amaçlı olarak Balıkesir Üniversitesi ve 17 Eylül Üniversitesinde okuyan ebelik/hemşirelik öğrencilerinin uygulamalı eğitimleri salgın sebebiyle ertelendi.

İstiklal konulu şiir yarışması sonuçlandı

İstiklal Marşı'nın kabulünün 100 yılında Balıkesir Kent Konseyi, Balıkesir Üniversitesi, Balıkesir Yazarlar ve Şairler Derneği ile Balıkesir Türk Ocakları tarafından düzenlenen 'İstiklal Konulu Şiir Yarışması' sonuçları açıklandı.

Karesi Milli Eğitim ile Necatibey Fakültesinden eğitim işbirliği

Karesi Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Balıkesir Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi arasında 'Öncü Öğretmen Önce Öğretmen' isimli eğitimde işbirliği protokolü imzalandı.

Değişimin ve gelişimin adı: Balıkesir Üniversitesi

Balıkesir Üniversitesi Mühendislik Fakültesi mezunu bir genç, Rektör İlter Kuş'un öncülüğünde işe yerleştirildi. Rektör Prof. Dr. İlter Kuş Üniversite olarak sloganlarının 'Balıkesir Üniversitesi öğrencisi mezun olana kadar değil, mezun olduktan sonra da bizim öğrencimizdir' olduğunu açıkladı.

Balıkesir Üniversitesine bin 500 kişilik kız yurdu

Balıkesir Üniversitesine kampus alanına yapılacak bin 500 kişilik KYK Kız yurdunun ihalesi gerçekleştirildi.

BAÜN Hastanesi'nde test sayısı 125 bini geçti

Balıkesir Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilen PCR teşhis merkezinde yapılan test sayısı 125 bini geçti.

Ermeni meselesi ve Hocalı Katliamı Balıkesir'de anlatıldı

Balıkesir Ülkü Ocakları'nda Lefke Avrupa Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Nazım Murodov ile Kafkaslarda ve Anadolu'da Ermeni olaylarının tarihi gelişim seyri konuşuldu. Zoom üzerinde gerçekleştirilen toplantının moderatörü Balıkesir Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Özsarı oldu.

Uyuşturucu ile mücadele projesine 123 başvuru yapıldı

Balıkesir Valiliği tarafından hazırlanarak uygulanmaya başlanan, İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde yürütülen, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Balıkesir Üniversitesi, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi, Balıkesir Sanayi Odası ve Balıkesir Ticaret Odası başta olmak üzere çok sayıda kamu kuruluşunun da destek sağladığı 'Umuda Kapı Açıyorum Hayata Tutunuyorum' isimli Uyuşturucu İle Mücadele Projesi il genelinde başarılı bir şekilde yürütülüyor.

(Özel) Zeytin ağacının soğuk havaya da ihtiyacı var

Kar yağışı ve soğuk havaların etkisini kaybettiği Edremit Körfezi'nde zeytinlerin soğuklama ihtiyacı hakkında bilgi veren Balıkesir Üniversitesi Edremit Meslek Yüksek Okulu Zeytin ve Zeytin Teknolojileri Bölümü Öğretim Görevlisi Mücahit Kıvrak, 'Zeytinin vernelizasyon dediğimiz soğuklama süresine ihtiyacı vardır' dedi.

BAÜN'den Savaştepe Devlet Hastanesi'ne bina kullanım desteği

Balıkesir Üniversitesi Savaştepe Meslek Yüksekokulu binasının ilk iki katı, yeni binası yapılıncaya kadar geçici olarak Savaştepe Devlet Hastanesi'ne tahsis edildi. Savaştepe Devlet Hastanesi, Savaştepe Balıkesir yolu üzerinde faaliyet gösteren binada poliklinikler ve acil servis birimi ile hizmet veriyor.

Rektör Kuş, Acil asistan hekimlerini kabul etti

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, 1 Şubat 2019 tarihinde faaliyete geçen Balıkesir Üniversitesi Hastanesi Acil Tıp Kliniğinin geçtiğimiz günlerde göreve başlayan ilk asistan hekimlerini makamında kabul etti.

BAÜN'de anlamlı etkinlik: 'Sevmek İçin Engel Yok'

Balıkesir Üniversitesi ve Uluslararası Down Sendromu Federasyonu iş birliğinde 'Sevmek İçin Engel Yok' temalı bir farkındalık etkinliği düzenlendi. Etkinlik kapsamında Balıkesir Valisi Hasan Şıldak ve il protokol üyeleri ile spor ve sanat dünyasından isimler, Down sendromlu gençler ve çocuklarla buluştu.

Vali Şıldak ve protokol üyelerinden BAÜN Teknokent'e ziyaret

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak ve il protokol üyeleri, Balıkesir Üniversitesi Teknokent'i ziyaret ederek, Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş'tan Teknokent'in gelişim süreci ve hedefleri hakkında bilgiler aldı.

Burhaniye'de BUBYO Uygulama Oteli güvenilir turizmin adresi oldu

Burhaniye ilçesinde, Edremit Körfezi'nde yer alan Balıkesir Üniversitesi, Burhaniye Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu'na bağlı BUBYO Uygulama Oteli, 144 odalı bir tesis olarak Güvenli Turizm Sertifikası ile birlikte Kaz Dağları'nın, Ayvalık'ın, Akçay'ın Altınoluk'un eşsiz güzelliklerini misafirlerine deneyimleme fırsatı sunuyor. 'Uygun Fiyat, Güvenilir Hizmet' politikası ile yoluna devam eden BUBYO Uygulama Oteli, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın Covid-19'a ilişkin genelgelerini tamamıyla uygulamış ve son olarak Güvenli Turizm Sertifikası ile bu süreci taçlandırmış oldu.