Etiketler

BAÜN Teknokent e-spor panellerine başladı

Bauntek&E-spor Eğitimi işbirliği kapsamında; 14 oturumdan oluşacak Eğitim Panelleri'nin 1. Oturumu Balıkesir Üniversitesi ve Balıkesir Teknokent ev sahipliğinde, Balıkesir Teknokent Genel Müdürü Öğr. Gör. Burcu Aydemir'in yaptığı açılış konuşması ile başladı.

Eğitim Bir Sen başarılı üyelerini ödüllendirdi

Eğitim Bir Sen Balıkesir 2 Nolu Şube, Balıkesir Üniversitesi Rektörlüğü tarafından açılan yükselme sınavında başarılı olup, hizmetli kadrosundan memur kadrosuna atanan üyelerini yemekli toplantıda ağırladı.

Balıkesir'de Üniversiteli gençler okullarında lavanta hasadı yaptı.

Burhaniye ilçesinde, Balıkesir Üniversitesine bağlı Burhaniye Uygulamalı Bilimler Yüksekokulunda (BUBYO) Lavanta Yolu oluşturmak için dikilen lavantalar hasat edildi. Okul Müdürü Prof. Dr. Mehmet Oğuzhan İlban'ın öncülüğünde düzenlenen hasat törenine okuldaki stajyer öğrenciler katıldı.

BAÜN'den 15 Temmuz sergisi

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş da Çağış Kampüsünde Merkez Yemekhane giriş alanında açılan fotoğraf sergisini ziyaret etti.

BUBYO 2021 yılı yaz dönemi stajyerlerini uğurladı

Balıkesir Üniversitesi Burhaniye Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu(BUBYO)Mezun İstihdam Ofisinin çalışmaları kendi bünyesinde yer alan BUBYO Uygulama Oteli'nde de sürüyor. Öğrencilerini sektöre hazırlamak adına Uygulama Oteli'nde gerçekleştirilen çalışmaların kış dönemi sonrası yaz dönemi ilk ayağı olan Haziran ayı staj eğitimi tamamlandı.

Balıkesir Üniversite Hastanesi hız kesmeden büyümeye devam ediyor

Balıkesir Üniversitesi Hastanesi, sunmuş olduğu nitelikli sağlık hizmetleriyle hız kesmeden büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Hastane, hizmet kapasitesinin gelişimiyle birlikte Balıkesir ve bölgesinde sağlıkta güven veriyor.

Balıkesir Üniversitesi BUBYO Uygulama Oteli değer üretiyor

Burhaniye ilçesinde, Balıkesir Üniversitesi, 'Şehriyle bütünleşen üniversite' vizyonuyla; eğitimden sağlığa, teknolojiden tarıma, soysal ve kültürel alandan spora, hayvancılıktan turizme varan birçok başlıkta değer üretimini sürdürüyor. Üniversite, Burhaniye'de bulunan Burhaniye Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu BUBYO Uygulama Oteli ile de Körfez Bölgesinde turizme katkı veriyor.

Balıkesir Üniversitesinde Mezun İstihdam Ofisi gençleri sektörle buluşturuyor

Burhaniye ilçesinde, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş'un ortaya koyduğu vizyon doğrultusunda yükseköğretim kurumları arasında öncü olma niteliği taşıyan Mezun İstihdam Ofisi projesine bağlı olarak etkinlikler hızla hayata geçiriliyor. Balıkesir Üniversitesi Mezun İstihdam Ofisi Koordinatörlüğünü Rektör Prof. Dr. İlter Kuş'un bizzat yaptığı ve tüm birimlerde birim koordinatörlerin atandığı ofis çalışmaları devam ediyor.

Zeytinlikler bor kaolin karışımı ile zeytin sineğine karşı korunacak

Zeytin sineği ile kimyasal ilaçlar ile mücadele yerine bor ve kaolin ile mücadele için Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Balıkesir Üniversitesi bir proje hazırlayarak çalışmalara başladı.

BUBYO yeni bir projeye daha ev sahipliği yaptı

Burhaniye ilçesinde, TÜBİTAK 4004 Bilim Okulları Programı ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından desteklenen 'KIRSALDAN KOZMOSA BİLİM 2 KINALI ELLER' projesi BUBYO Uygulama Otelinde gerçekleştirildi. Açılış törenine Balıkesir Valisinin eşi Fatmanur Şıldak, Garnizon Komutanı eşi Melek Turan, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı eşi Mehtap Yücel, Balıkesir Üniversitesi Rektörü eşi Duygu Kuş, Büyükelçi eşi Yeşim Meço Davutoğlu ve diğer Balıkesir protokolü eşleri katıldılar.

Balıkesir Üniversitesinde ekin hasadı başladı

Balıkesir Üniversitesi Çağış Kampüsü içerisinde yer alan tarıma elverişli arazilerde ekimi yapılan buğday ve arpa için hasada başlandı.

Üniversite ile Sanayi işbirliği yapıyor

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, Balıkesir Valisi Hasan Şıldak ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ile birlikte Organize Sanayi Bölgesi'nde fabrikaları ziyaret ettiler. Rektör Prof. Dr. Kuş, Üniversite olarak sanayicilere her türlü yardıma hazır olduklarını belirtti.

Prof. Gökgözoğlu toprağa verildi

Geçirmiş oluğu hastalığın ardından önceki gün vefat eden Balıkesir Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Emel Morel Gökgözoğlu, son yolculuğuna uğurlandı.

Pandemi ile mücadeledeki başarımız, Türk turizmini 2023'te ilk 3'e sokabilir

Burhaniye'de, Balıkesir Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Öğretim Üyesi Doç. Dr. Muammer Bezirgan, pandemi sonrası dönemin Türk turizmi için büyük bir fırsat oluşturacağını ifade etti. Ülke olarak sağlık alanında başarılı bir sınav verdiğimizi belirten Bezirgan, 'Her şerde bir hayır vardır. Covid-19 ile mücadelede sağlık alanındaki başarımız, 2023 yılında bizi dünyada ilk 3 ülke arasına sokacak' iddiasında bulundu.

Öğretim görevlisi Dr. Emel Morel Gökgözoğlu vefat etti

Balıkesir Üniversitesi akademisyenlerinden Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Emel Morel Gökgözoğlu hayatını kaybetti.

Rektör Kuş, ailelerin sınav heyecanına ortak oldu

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS-2021) için Cağış Kampüsünde bulunan öğrenci velileri ve yakınlarını yalnız bırakmayarak sınav heyecanlarına ortak oldu.

Protokol üyelerinin eşlerinden üniversiteye ziyaret

Balıkesir İl protokol üyelerinin eşleri, Balıkesir Üniversitesini ziyaret ederek bir dizi programa katıldı. Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş'un eşi Duygu Kuş'un eşliğinde gerçekleşen programa; Balıkesir Valisi Hasan Şıldak'ın eşi Fatmanur Şıldak, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz'ın eşi Mehtap Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar'ın eşi Gülçin Onar, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Tarık Hekimoğlu'nun eşi Oya Hekimoğlu, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı'ın eşi Cemile Avcı, AK Parti Balıkesir İl Kadın Kolları Başkanı Meral Cengiz ve Yardımcısı Hülya Baraklarlı ile Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanı Elvan Bahar Göktepe katıldı.

BAÜN'de rektör-öğrenci buluşmaları devam edecek

Pandemi nedeniyle eğitim ve öğretime verilen aranın ardından üniversitelerin Eylül ayında açılmasının planları yapılıyor. Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş da üniversitelerin açılmasını dört gözle beklediklerini belirterek, öğrencilerle bir arada olmayı özlediklerini ifade etti. Geçmiş yıllarda öğrencilerle birlikte olduğu buluşmaların fotoğraflarını sosyal medya hesapları üzerinden paylaşan BAÜN Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş üniversitenin açılmasıyla birlikle öğrenci buluşmalarına devam edeceklerini duyurdu.

Balıkesir Üniversitesi Spor Kulübü yaz okulu başlıyor

Balıkesir Üniversitesi Spor Kulübü bünyesinde gerçekleştirilecek olan Yaz Okulu programı için kayıtlar başladı. Kayıtları, Necatibey Eğitim Fakültesinde 15-30 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek Yaz Okuluna; 7-9 yaş, 10-12 yaş ve 13-15 yaş kategorilerinde kayıt olacak öğrenciler, 10 farklı spor branşı içerisinden seçecekleri bir branş ile birlikte Bilgisayar/Oyun, Resim, Müzik ve İngilizce alanlarında etkinliklere katılabilecek.

BAÜN, Türkiye İşitme Engelliler Şampiyonalarına ev sahipliği yaptı

Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonunun 2021 yılı faaliyet programında yer alan Türkiye İşitme Engelliler Oryantiring, Yüzme ve Masa Tenisi Şampiyonaları, Balıkesir Üniversitesi ev sahipliğinde Çağış Kampüsünde gerçekleştirildi. 9-11 Haziran tarihlerindeki şampiyona organizasyonları; Balıkesir Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı, Balıkesir Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi ile Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ortak organizasyonu ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığının katkılarıyla düzenlendi.

Üniversitesi Hastanesi sağlıkta güven veriyor

Balıkesir Üniversitesi Hastanesi, Balıkesir ve bölgesine sunduğu nitelikli sağlık hizmetleriyle sağlıkta güven vermeye devam ediyor. Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, son iki yılda her alanda gösterdiği gelişimi ile dikkat çeken Üniversite Hastanesi ile hedeflerinin, şehirde kaliteli 3. basamak sağlık hizmeti vermek olduğunu belirtirken; Bu hedefte çalışmaya devam edeceğiz. Üniversite hastanemiz gelişimine hızla devam edecek ifadelerini kullandı.

Ayvalık'ta 'Etnobotanik Araştırma Teknikleri 2' projesi tamamlandı

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, Balıkesir Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Fatih Satıl'ın koordinatörlüğünde gerçekleştirilen TÜBİTAK (BİDEB 2237-A) etkinliğinin son gününde genç bilim insanları birçok aktivitelerde bulundu.

Genç bilim adamları zeytin müzesini ziyaret etti

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, TÜBITAK-BIDEB 2237 'Bilimsel Eğitim Etkinlikleri Destekleme Programı' çerçevesinde, Balıkesir Üniversitesi Biyoloji-Botanik Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Fatih Satıl'ın yürütücülüğünde 'Etnobotanik Araştırma Teknikleri 2' konulu bilimsel faaliyet sürüyor.

(Özel) Hayallerindeki elektrikli aracı üretiyorlar

Balıkesir Üniversitesi'nde farklı mühendislik fakültelerindeki öğrencilerinden oluşan BALSEC takımı, TEKNOFEST 2021 Uluslararası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışması raporlarından Elektromobil kategorisinde pek çok rakibini geride bırakarak 1065 puan ile ikinci sırada tamamlamasının ardından araç üretimine start verdi.

AK Parti Milletvekili Canbey, Yurt inşaatını inceledi

AK Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey Balıkesir Üniversitesi Çağış Kampüsünde yapımı devam eden, Kredi ve Yurtlar Kurumuna (KYK) ait 3 bin kişilik Kız Öğrenci Yurdu inşaat çalışmalarını yerinde inceledi.

Balıkesir Teknokent büyümeye devam ediyor

Balıkesir Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi Ekim 2019 tarihinden bu yana Balıkesir Üniversitesi Çağış Kampüsü içerisinde 11 bin 908 m² arazi üzerinde faaliyetine ve proje kabulüne başlamasından bu yana pandemiye rağmen hız kesmeden büyümeye devam ediyor.

Şehit öğretmen Şenay Aybüke Yalçın'ın ismi BAÜN'de yaşayacak

Şehit öğretmen Şenay Aybüke Yalçın'ın ismi Balıkesir Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesinde bulunan tarihi toplantı salonunda yaşayacak.

Rektör Kuş, Deney hayvanları üretim laboratuvarını inceledi

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, üniversitenin Deney Hayvanları Üretim, Bakım ve Araştırma Merkezi'ni (BAÜN-DEHAM) ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Prof Dr. Fatih Satıl, 'Arıcılık için bal ormanlarını artırmalıyız'

Balıkesir Üniversitesi Botanik Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Fatih Satıl, Dünya Arı Günü vesilesiyle arıların bitki ve biyoçeşitliğe olan katkısı hakkında açıklamalarda bulundu: Prof. Dr. Satıl, arı çeşitleri bakımından dünyanın en zengin ülkelerinden biri olduğumuzu belirterek, Arıcılık için bal ormanlarını artırmalıyız dedi.

Milletvekili Aydemir, Üniversite öğrencileri ile bir araya geldi

Balıkesir Milletvekili Mutlu Aydemir, 2021 TÜBİTAK Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışmasına hazırlanan, Balıkesir Üniversitesi BALSEC Elektrikli Araç Takımı ile bir araya geldi.