Balıkesir Valiliği Haberleri

Balıkesir Valiliği Haberleri

Burhaniye'de BİGEP toplantısı yapıldı

Burhaniye ilçesinde, Balıkesir Valiliği himayelerinde ve Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü yürütücülüğünde başlatılan Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi (BİGEP) 2021-2022 Eğitim öğretim yılı bilgilendirme toplantısı Nadir Tolun Ortaokulu Konferans Salonunda yapıldı. Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Aşık, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bora Zihni, Şube Müdürleri, okul müdürleri ve Bigep okul proje sorumlusu öğretmenler katıldı.

Erdek'te uyuşturucu ile mücadele toplantısı

Balıkesir Valiliği himayesinde başlatılan Umuda Kapı Açıyorum, Hayata Tutunuyorum isimli uyuşturucu ile mücadele projesi kapsamında Erdek İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde toplantı düzenlendi.

Valilikte üniversitelerde güvenlik toplantısı

Balıkesir Valiliğinde Vali Hasan Şıldak Başkanlığında güvenlik tedbirlerinin alınması amacıyla Üniversiteler Güvenlik Komisyonu Toplantısı gerçekleştirildi.

Ayvalık'ta Açık Su Yüzme Şampiyonası heyecanı

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Balıkesir Valiliği, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Ayvalık Belediyesi ve Türkiye Yüzme Federasyonu tarafından ortaklaşa düzenlenen 'Ayvalık/Balıkesir Açık Su Yüzme Şampiyonası yapıldı.

Balıkesir Valiliğinden yangın açıklaması

Balıkesir Valiliği, Edremit ilçesinde bulunan Kazdağları'nda devam eden orman yangınının son durumuna ilişkin açıklama yayımladı.

Balıkesir Valiliğinden Kazdağları'ndaki yangınla ilgili açıklama

Balıkesir Valiliği Kazdağları'nda devam eden yangınla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada yangına müdahalenin havadan ve karadan devam ettiği ifade edildi.

Balıkesir yeni öğretim yılına hazırlanıyor

Balıkesir Valiliği himayelerinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında da Balıkesir'in eğitimine değer katmaya devam edecek.

Ormandaki cam şişeleri topladılar

Balıkesir Valiliği'nin getirdiği ormanlara giriş yasağının ardından Bandırma 911 Arama Kurtarma Derneği tarafından Kapıdağ yarımadasında ormanlık alanlara atılan cam şişeleri toplandı.

Kazdağı Millî Parkı'na girişler yasaklandı

Kazdağı Millî Parkına girişler Balıkesir Valiliğince alınan karar doğrultusunda kapatıldı.

Balıkesir'de sokak hayvanları için özel timler kuruldu

Balıkesir'de sokak hayvanlarını korumak ve kollamak adına Balıkesir Valiliği özel tim kurdu. Özel timde Emniyet Müdürlüğü, Jandarma ve Belediye personeli ekipler çalışacak.

Balıkesir'de derneğe kumar baskını

Balıkesir'de kumar oynayan ve korona virüs tedbirlerini ihlal eden 15 şüpheliye para cezası uygulandı. Balıkesir Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri, bir dernekte kumar oynandığı ve Kovid-19 tedbirlerine uyulmadığı bilgisini aldı. Ekipler, bu derneğe düzenledikleri operasyonda 11 kişinin kumar oynadığını, 4 kişinin de kumar oynanması için yer temin ettiğini belirledi. Polis ekiplerince söz konusu 15 kişi hakkında toplam 86 bin 772 lira ceza tutanağı düzenlendi. Dernek lokali ise ruhsatsız olduğu gerekçesiyle süresiz olarak mühürlenip kapatıldı.

Balıkesir'de 19 Mayıs korteji

19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı dolayısıyla Balıkesir Valiliği tarafından şehir merkezinde 19 Mayıs korteji düzenlendi.

Tam kapanmada 4 bin 200 vatandaşa hizmet verildi

Balıkesir Valiliği tam kapanmanın başladığı 29 Nisandan buyana Vefa Sosyal Destek Gruplarının 4 bin 200 vatandaşın talebini karşılandığını açıkladı.

Balıkesir Valiliğinden müsilaj açıklaması

Balıkesir Valiliği son günlerde Marmara Denizi'nde deniz salyasıyla ilgili ulusal ve yerel basında çıkan haberlerle ilgili açıklama yaptı. Valilikten yapılan açıklamada 10 Mayıs Pazartesi günü Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından Bandırma, Erdek ve Marmara ilçelerinde incelemeler yapıldığı ve deniz salyası (müsilaj) yoğunluğunun azaldığı tespit edildiği ifade edildi.

Balıkesir Valiliğinden sokak hayvanlarına özel ekip

Balıkesir Valiliği bünyesinde sokak hayvanlarının beslenmesi ve korunmasına yönelik kurulan özel ekibin tanıtımı Valilik binasında gerçekleştirildi. Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ile Balıkesir Tarım ve Orman İl Müdürlüğü destekleriyle oluşturulan ekipler il genelinde sokak hayvanlarının beslenmesi ve bakımı için görev yapacak. Tanıtım töreni öncesinde etkinliğe getirilen yavru kedilerden biri Vali Hasan Şıldak'ın omuzuna çıktı. Vali Hasan Şıldak'ın üstünde dolaşmaya başlayan kedi görevlilerin yardımıyla aşağıya indirildi.

Balıkesir'de Vefa Sosyal Destek Grupları görevde

Balıkesir Valiliği bünyesinde kurulan Vefa Sosyal Destek Grubu ikametlerinden ayrılmaları mümkün olmayan Yaşlı ve ihtiyacını karşılayamayan vatandaşların 112 Acil Çağrı Merkezi üzerinden ihtiyaçları karşılanacak.

Balıkesir'de Afet eğitmenlerinin eğitimleri değerlendirildi

Balıkesir Valiliği himayesinde, Balıkesir İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonuyla uygulanan 'Balıkesir 2021 Afet Eğitim Yılı Projesi' kapsamında Afet Eğitmenleri Eğitim Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi.

Balıkesir'de AFAD eğitimi üniversitelerde de verilecek

Balıkesir Valiliği ile Balıkesir'de faaliyet gösteren Balıkesir Üniversitesi ve Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi arasında '2021 Türkiye Afet Eğitim Yılı' kapsamında Afet Farkındalık Eğitimi İşbirliği Protokolü imzalandı.

Gönen'de yeni pandemi kuralları

Balıkesir Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulunca alınan yeni pandemi tedbirleri kararlarının Gönen'de etkin bir şekilde uygulanması amacıyla Kaymakamlık Makamında toplantı yapıldı.

Bigadiç’te o mahalle karantina altına alındı!

Balıkesir'in Bigadiç ilçesine bağlı kırsal Elyapan mahallesinde çok sayıda temaslı kişi bulunması nedeni ile karantina altına alındı.

Ayvalık'ta Başkan Çakırca'dan esnafa şok baskın

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde; Esnaf ve Sanatkrlar Odası Başkanı Melih Çakırca, ilçedeki esnaflara şok baskınlar düzenleyerek Balıkesir Valiliği öncülüğünde alınan Kovid19 önlemlerini denetledi.

Burhaniye'de başarılı öğrenciler ödüllendirildi

Burhaniye ilçesinde, Balıkesir Valiliği tarafından eğitimde başarıyı ve kaliteyi arttırmak amacıyla hayata geçirilen Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi (BİGEP) doğrultusunda yapılan sınavlarda başarı göstererek dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi. Burhaniye de 6 öğrenci ve öğretmen Dursun Altun, Balıkesir Valisi Hasan Şıldak tarafından ödüllendirilirken ödüller Kaymakam İlyas Memiş tarafından verildi.

Burhaniye dinamik denetim sürecine girdi

Burhaniye ilçesinde, Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Valilik genelgesi gereği dinamik denetim tedbirlerine başladı. Sağlık Bakanlığı'nın risk haritasını açıklamasından sonra, Balıkesir'in çok yüksek riskli iller arasında yer almasıyla birlikte, Balıkesir Valiliği tarafından dinamik denetim süreci başlatıldı.

Yeni okul binasının temelleri atıldı

Balıkesir Valiliğince yayımlanan il afet eylem planı çerçevesinde depreme dayanıklı olmadığı gerekçesiyle yıkımına karar verilen okulların yerine yeni okul binaları yapılıyor. Yıkım kararı verilen okulların yeniden inşasını Edremitli hayırseverler üstlendi.

Uyuşturucu ile mücadele projesine 123 başvuru yapıldı

Balıkesir Valiliği tarafından hazırlanarak uygulanmaya başlanan, İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde yürütülen, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Balıkesir Üniversitesi, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi, Balıkesir Sanayi Odası ve Balıkesir Ticaret Odası başta olmak üzere çok sayıda kamu kuruluşunun da destek sağladığı 'Umuda Kapı Açıyorum Hayata Tutunuyorum' isimli Uyuşturucu İle Mücadele Projesi il genelinde başarılı bir şekilde yürütülüyor.

Hortumun vurduğu Ayvalık'a 204 bin TL acil yardım ödeneği

Geçtiğimiz 11 Şubat akşamında Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde etkili olan şiddetli yağış sırasında meydana gelen hortum felaketinin ardından harekete geçen Balıkesir Valiliği ile İç İşleri Bakanlığı tarafından ilçeye 204 bin TL acil yardım ödeneği çıkarıldı.

Balıkesir'de kar yüksekliği 41 santim ile son 83 yılın rekorunu kırdı

Balıkesir'de cumartesi günü başlayan yoğun kar yağışı son 83 yılın kar yüksekliği rekorunu kırdı. Balıkesir Valiliği yaptığı açıklamada, 41 santim olarak ölçülen kar yüksekliği rekorunun kırıldığını bildirdi.

Bakan Pakdemirli Balıkesir Valiliğini ziyaret etti

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Balıkesir Valiliğini ziyaret etti.

Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Necatibey Eğitim Fakültesi Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Milli Eğitim Bakanlığınca açıklanan 2023 Eğitim Vizyon Belgesi, Balıkesir Valiliği himayelerinde başlatılan Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi ve Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 2019-2023 Stratejik Planında yer alan hedefler doğrultusunda Balıkesir Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi ile Edremit İlçe Milli Müdürlüğü arasında 2 yıl süreyle işbirliği protokolü imzalandı.

Şehidin adı okuduğu okula verildi

Balıkesir'in Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün girişimleri, Edremit Kaymakamlığının destekleri ve Balıkesir Valiliğinin onayıyla Edremit'te bulunan Körfez Anadolu Lisesi ile Merkez Anaokuluna şehit öğretmenlerin adı verildi. Şehit Öğretmen Aybüke Yalçın'ın adı okuduğu liseye verildi.