Etiketler

Burhaniye Belediyesi Düdüklü kaçağına el attı

Burhaniye'de Düdüklü suyuna yönelik yapılan operasyonda kaçak hat çeken şahıslar hakkında zabıta ekiplerince tutanak tutuldu.

Burhaniye'de zeka oyunları kursu ilgi gördü

Burhaniye ilçesinde, Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün düzenlediği zeka oyunları kursu ilgi gördü. Ayşe Baltacı'nın öğretmenliğini yaptığı iki aylık kursa 24 öğrenci katılıyor.

Burhaniye'de AK Parti İlçe Başkanı Gedikoğlu, eczane yoğunluğuna el attı

Burhaniye ilçesinde, AK Parti İlçe Başkanı Namık Kemal Gedikoğlu, nüfus yoğunluğu nedeniyle hafta sonları yaşanan eczane kuyruklarına el attı. Yapılan girişimler sonucu eczanelerin hafta içi 18.00 olan kapanma saatleri 19.30'a çekilirken, Cumartesi günleri de nöbetçi eczane sayısı ikiye çıkarıldı.

Kazdağları'na ziyaretçi akını

Edremit ilçesinde, Kazdağları ziyaretçi akınına uğradı. Burhaniye ilçesinde, Kazdağı turları düzenleyen Mustafa Natıroğlu, özellikle Kurban Bayramı'nda büyük ziyaretçi akını olduğunu söyledi.

Burhaniyeli hayırsever genç eski otomobilini ücretsiz sünnet aracı yaptı

Burhaniye ilçesinde, 4 yıldan beri Burhaniye İhtiyaç Sahipleri Yardım Platformunda görev yapan Can Meral, 1976 model otomobilini de ihtiyaç sahibi ailelerin çocukları için ücretsiz sünnet aracı olarak tahsis etti.

Kadın kasaplar erkeklere taş çıkarttı

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde 21 noktada kurban kesimi yapılırken, kadınlar erkeklere kasaplıkta meydan okudu. Özellikle büyükbaş hayvanlar erkekler tarafından kesilip yüzülürken, kadınlarda etleri kemiklerinden ayırmada görev aldı.

Balıkesir'de denize ulaşımı engellenen site sakinleri yol kapattı

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, Ören Mahallesindeki Dilek Evleri Sitesi sakinleri, denize ulaşımlarının engellendiği gerekçesi ile eylem yaparak yol kapattı. Ellerinde 'Denize geçiş hakkımız engellenemez' yazılı pankart taşıyan kalabalık kısa bir süre Uğur Caddesini trafiğe kapatırken, kazandıkları mahkeme karanının uygulanmasını istedi.

Vali Şıldak tarımda yeni ve modern girişimleri önemsediklerini belirtti

Göreve başladığı günden bu yana İlçe ve mahalle ziyaretlerine önem veren Vali Şıldak programı kapsamında Burhaniye'nin Kırtık Mahallesini ziyaret etti. Vali Şıldak tarımda yeni ve modern girişimleri önemsediklerini belirtti.

Burhaniye'de kurban kesim yerleri belirlendi

Burhaniye ilçesinde, Kurban Bayramı yaklaşırken, kurban kesim yerleri de belirlendi. İlçe merkezinde 21 yerde kurban kesimi yapılacağını anlatan İlçe Tarım ve Orman Müdür Muhsin Pala, veteriner ekiplerinin sahada olacağını söyledi.

Burhaniye'de başarı öğretmen ve öğrenciler ödüllendirildi

Burhaniye ilçesinde, Balıkesir Valililiğinin öncülüğünde başlatılan Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi (BİGEP) devam ederken, projede başarı gösteren idareci, öğretmen ve öğrencilere törenle başarı belgeleri verildi. Nadir Tolun Ortaokulu Salonunda düzenlenen törene, Kaymakam İlyas Memiş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bora Zihni, bazı okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Burhaniye'de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

Burhaniye ilçesinde, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde düzenlenen etkinlikler ilgi gördü. Program gereğince sabah saatlerinde 15 Temmuz Şehidi Mustafa Serin'in mezarında tören düzenlenirken, akşam da Cumhuriyet Meydanındaki etkinliklere çok sayıda vatandaş katıldı.

Balıkesir'de Üniversiteli gençler okullarında lavanta hasadı yaptı.

Burhaniye ilçesinde, Balıkesir Üniversitesine bağlı Burhaniye Uygulamalı Bilimler Yüksekokulunda (BUBYO) Lavanta Yolu oluşturmak için dikilen lavantalar hasat edildi. Okul Müdürü Prof. Dr. Mehmet Oğuzhan İlban'ın öncülüğünde düzenlenen hasat törenine okuldaki stajyer öğrenciler katıldı.

15 Temmuz Şehidi Mustafa Serin mezarı başında anıldı

Burhaniye ilçesinde, 15 Temmuz Şehidi Özel Hareket Polisi Mustafa Serin için mezarı başında anma töreni düzenlendi. Şehidin annesi Sevcan Serin'inde katıldığı törende şehidin mezarına güller bırakılırken, dualar yapıldı.

Burhaniye'de ot yangını

Burhaniye ilçesinde, otluk alanda meydana gelen yangın korkuya sebep oldu.

Balıkesir'de şeker hastaları doyasıya dondurma yiyebilecek

Burhaniye ilçesinde, 12 yıl önce başlatılan şeker otu (stevia) üretiminden olumlu sonuç alınırken, ilk defa şeker hastaları ve kilo problemi olanlar için stevialı dondurma hazırlandı. İlhan Yurttaş'ın hazırladığı özel dondurma ilgi gördü.

BUBYO 2021 yılı yaz dönemi stajyerlerini uğurladı

Balıkesir Üniversitesi Burhaniye Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu(BUBYO)Mezun İstihdam Ofisinin çalışmaları kendi bünyesinde yer alan BUBYO Uygulama Oteli'nde de sürüyor. Öğrencilerini sektöre hazırlamak adına Uygulama Oteli'nde gerçekleştirilen çalışmaların kış dönemi sonrası yaz dönemi ilk ayağı olan Haziran ayı staj eğitimi tamamlandı.

Burhaniye'de hayvan sahipleri destekler konusunda uyarıldı

Burhaniye ilçesinde, büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık işletmesi sahipleri yatırım desteklemeleri konusunda uyarıldı. İşletmelerde, ahır ve ağıl yapımı ile çadır ve makine alımlarında yüzde 50 destek uygulandığı kaydedilirken, desteklerden yararlanmak isteyenlerin temmuz sonuna kadar başvurmaları istendi.

Altınoluk MYO'dan eğitime destek

TÜBİTAK 4004 tarafından desteklenen ve Burhaniye Bilim Sanat Eğitim Merkezi Matematik Öğretmeni Dr. Satı Ceylan Oral tarafından koordine edilen 'Kırsaldan Kozmosa Bilim 2-Kınalı Eller' projesinde ortaokul seviyesindeki 30 kız öğrenciye BAÜN Altınoluk MYO Öğretim elemanları tarafından proje kapsamında teorik ve uygulamalı dersler verildi.

Balıkesirli öğrencilere serin sularda telafi eğitimi

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, Milli Eğitim Bakanlığının başlatmış olduğu 'Telafide Ben de Varım' programı kapsamında düzenlenen rüzgar sörfü kursu ilgi gördü. Ören Mahallesi Plajında başlatılan kurs Ağustos ayı sonuna kadar devam edecek.

Burhaniye'de ekmekte büyükşehir ucuzluğu

Burhaniye ilçesinde, Balıkesir Büyükşehir Belediyesine ait Fırıntaş'da üretilen ekmeklerin satışı için kurulan büfe hizmete girdi. Fırıntaş'ın ucuz ve kaliteli ekmeği kısa sürede tutuldu.

Burhaniye'de motosiklet denetimleri arttırıldı

Burhaniye ilçesinde, İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Trafik Denetleme Büro Amirliği bünyesindeki ekipler, tescilsiz motosikletlerle, kask takmadan motosiklet kullanan sürücülere yönelik geniş kapsamlı bir denetleme programıyla uygulamalar sıklaştırıldı. Olası trafik kazalarında yaralanma ve ölüm olaylarının önüne geçebilmeye yönelik sıklaştırılan kontrollerde motosiklet kullanan sürücülere göz açtırılmıyor.

Burhaniye'de BAÇEM şifalı bitki meraklılarının uğrak yeri oldu

Burhaniye ilçesinde Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'ne ait Çiftçi Eğitim Merkezi'nde (BAÇEM) pandemi sebebiyle ara verilen yüz yüze kurslar tekrar başlarken, kurum şifalı bitki meraklılarının uğrak yeri oldu. BAÇEM'i ziyaret eden Burhaniyeli iş adamı Yılmaz Özcan, Dutluca'da kuracağı konaklama tesislerinin bahçesinde tıbbı ve aromatik bitki yetiştirmek istediğini söyledi.

Balıkesirli kızlar Sakarya'da madalya için ter dökecek

Burhaniye ilçesinde, 3 yıldan bu yana boks çalışmalarını sürdüren lise birinci sınıf öğrencisi Deniz Ulaş ve Eylül Kara, Erkan Durak Üst Minik Erkek ve Kadın Türkiye Ferdi Boks Şampiyonasına katılmak üzere Sakarya'ya hareket etti. Burhaniyeli genç kızlar 11-17 Temmuz tarihlerinde Sakarya'da yapılacak şampiyona da madalya arayacak .

63 yıl sonra Burhaniye'de buluştular

Burhaniye ilçesinde, Burhaniye Ortaokulunun l957 yılı mezunları yıllar sonra bir kafede buluştu. Yaklaşık 35 kişilik eski arkadaşlar birlikteliklerinin keyfini ve mutluluğunu yaşarken, aralarında olmayan arkadaşlarını da yad ettiler.

Burhaniye'de Mavi Bayrak sevinci

Burhaniye'nin plajları yaz sezonunun açılmasıyla birlikte deniz severlerle dolmaya başladı. Tatilcilerin körfezde deniz için en çok tercih ettikleri yerlerin başında gelen Burhaniye'de 6 plaj, mavi bayraklarıyla turistleri ağırlamaya başladı.

Balıkesir sahillerinde 'Martılar' göreve başladı

Balıkesir'in yaz sezonunda turizm yoğunluğu yaşayan Ayvalık, Bandırma, Burhaniye, Marmara, Erdek ve Edremit sahillerinde İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı 'Martı' olarak adlandırılan bisikletli polisler pedal çevirerek devriye gezmeye başladı.

Burhaniye Kuruluşlararası Masa Tenisi Şampiyonası'na ev sahipliği yapıyor

Burhaniye ilçesi, Kuruluşlararası Masa Tenisi Türkiye Şampiyonası'na ev sahipliği yapıyor. İstanbul Kuruluşlararası Masa Tenisi Spor Kulübü Derneği (İKMTSKD) tarafından düzenlenecek olan Kuruluşlararası Masa Tenisi Türkiye Şampiyonası 10-11-12 Temmuz 2021 tarihlerinde Burhaniye Atatürk Spor Salonu'nda gerçekleşecek.

Balıkesir Üniversitesi BUBYO Uygulama Oteli değer üretiyor

Burhaniye ilçesinde, Balıkesir Üniversitesi, 'Şehriyle bütünleşen üniversite' vizyonuyla; eğitimden sağlığa, teknolojiden tarıma, soysal ve kültürel alandan spora, hayvancılıktan turizme varan birçok başlıkta değer üretimini sürdürüyor. Üniversite, Burhaniye'de bulunan Burhaniye Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu BUBYO Uygulama Oteli ile de Körfez Bölgesinde turizme katkı veriyor.

Burhaniye Belediyesi pandemide kiracılarına destek oldu

Burhaniye Belediyesi, pandemiden etkilenen kiracılarının yaralarını sarmaya devam ediyor. Belediye 2 sezonda kiracılarına 563 bin TL kira yardım desteği sundu.

Balıkesir Üniversitesinde Mezun İstihdam Ofisi gençleri sektörle buluşturuyor

Burhaniye ilçesinde, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş'un ortaya koyduğu vizyon doğrultusunda yükseköğretim kurumları arasında öncü olma niteliği taşıyan Mezun İstihdam Ofisi projesine bağlı olarak etkinlikler hızla hayata geçiriliyor. Balıkesir Üniversitesi Mezun İstihdam Ofisi Koordinatörlüğünü Rektör Prof. Dr. İlter Kuş'un bizzat yaptığı ve tüm birimlerde birim koordinatörlerin atandığı ofis çalışmaları devam ediyor.