Bursa haber, Bursa son dakika, Bursa haberler, son dakika Bursa haberleri

Bursa

Bursa haberleri ve Bursa son dakika gelişmelerini, Bursa güncel haber ve bilgilerini anında öğrenin.

Bursa Haberleri

Damada takı yerine 2 kangal sucuk takıldı

Bursa'nın İnegöl ilçesinde, iş adamı Harun Baykal, Büşra Çiğdem ile dünya evine girdi. Takı merasiminde, arkadaşları, damada 2 kangal sucuk, merdane, emzik, önlük, yüzey temizleyici, bulaşık deterjanı taktı.

Bursa'da kahreden tesadüf

Bursa'nın İnegöl ilçesinde meydana gelen kazada otomobil ile çarpışan motosikletteki 2 kişi yaralandı. Kazayı duyarak olay yerine gelen motosiklet sürücüsünün babası, yaralı oğlunu görünce gözyaşı döktü. Çevredekiler tarafından sakinleştirilen baba, uzun süre kazanın şokunu üzerinden atamadı.

'3600' resmiyete kavuştu

Mustafakemalpaşa'yı ziyaret eden Eğitim-Bir-Sen Bursa 1 No'lu Şube Başkanı Ramazan Acar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın '3600 ek gösterge meselesini önümüzdeki yılın sonuna kadar çözüme kavuşturmayı umuyoruz' açıklamasına atıfta bulunarak, öğretmenleri de kapsayan ek göstergedeki çözüm sürecinin resmiyete kavuşturulduğunu söyledi.

Osmangazi'de 'yeşil' dönüşüm

Osmangazi Belediyesi'nin gerçekleştirdiği '1 milyon fidan' kampanyasında toprakla buluşan fidanlar ormana dönüşüyor.

Kerem Şen: 'Çalışmaya devam'

Bursaspor'un yetenekli genç futbolcusu Kerem Şen, Boluspor galibiyeti sonrası üç puanın öneminden ve takım arkadaşlarının emeğinden bahsetti.

(Özel) 2022 Dünya Kupası'nın karbon salınımını Bursalı RES firması sıfırlayacak

Katar'da düzenlenen 2022 Dünya Kupası'nın karbon salınımını Bursalı Alibey RES firması sıfırlayacak. Firmanın karbon salınımına karşı ürettiği projeden elde edilen sertifikaları satın alan Katarlı firma karbon salınım hakkını Dünya Kupası'nda kullanacak.

ULUTEK'ten teknoloji hamlesi

Ortakları arasında Uludağ Üniversitesi, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası, Büyükşehir Belediyesi ve Uludağ İhracatçı Birliklerinin bulunduğu ULUTEK Teknopark, bölgesindeki firmaları sanayiciyle buluşturan 'ULUTEK Partnerim Platformunu tanıtmak için harekete geçti.

Yıldırımlı kadınlardan çini sanatına büyük ilgi

Yıldırım Belediyesi, çini sanatını hem öğretiyor, hem de yaşatıyor.

Türkiye'deki ilk bilimsel dalış merkezi Mudanya'da kuruluyor

Türkiye'deki ilk bilimsel dalış merkezi, Marmara Denizi'nin kirlenmesini engellemek maksadıyla Mudanya'da kuruluyor.

Meslekî eğitim alanında iş birliğine tam destek

Meslekî eğitim alanında iş birliğine giden Azerbaycan Devlet Sanayi ve İnovasyon Bakü Devlet Meslekî Eğitim Merkezi ile Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi yöneticileri, Başkan Turgay Erdem'i ziyaret etti. Erdem, eğitim alanındaki iş birliklerine her zaman destek vermeye hazır olduklarını belirtti.

Bursa'da gal arısından temizlenen kestanede rekolte yüzde 70 arttı

Bursa'nın önemli değeri ve markası olan kestanede hasat başladı. 2 yıldan bu yana gal arısıyla mücadele veren çiftçiler sonunda zoru başardılar. İl Sağlık Müdürlüğünün girişimleriyle gal arısını yok edecek böcek uygulamasıyla kestanede rekolte yükseldi.

Otomotivin Geleceği Tasarım Yarışması'nda en fazla proje başvuru ödülü bir kez daha BUÜ'nün

Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği'nin (OİB) bu yıl 10.'sunu düzenlediği Otomotivin Geleceği Tasarım Yarışması'nda en fazla proje başvuru ödülü bir kez daha Bursa Uludağ Üniversitesi'nin (BUÜ) oldu.

Hayvanları Koruma Kurulu Gemlik'te toplandı

İl Hayvanları Koruma Kurulu toplantısı, Gemlik Belediyesi'nin ev sahipliğinde gerçekleşti.

Mudanya Hükümet Konağı yıkıldı

Bursa'nın Mudanya ilçesinde hükümet konağı yıkıldı.

Plâstik kapaklar canlara 'hayat' oldu

Bursa'da, Hayat Hastanesi tarafından 'Plstik kapaklar mama olsun' sloganıyla başlatılan kapak toplama kampanyası büyük ilgi gördü.

Karacabey'in geleceğine katkı sağlayacak Yeşildere Barajı gün sayıyor

Karacabey Belediye Başkanı Al Özkan, tarıma büyük katkı sağlayacak Yeşildere Barajı'ndaki çalışmaları yerinde inceledi.

Personele 'Liderlik ve Ekip Çalışması' eğitimi

Bursa Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığına bağlı Eğitim Şube Müdürlüğü koordinasyonluğunda periyodik olarak düzenlenen hizmet içi eğitim çalışmaları kapsamında personele yönelik olarak Liderlik ve Ekip Çalışması, Eğitim Gelişim Uzmanı, Kurum İçi Eğitici Eğitimi olmak üzere üç ayrı başlıkta eğitim düzenlendi.

İsmail Akbay anısına Tirilye'de bilim buluşması

Mudanya Belediyesi, Trilye Kültür Turizm ve Dayanışma Derneği ve Bursa Amatör Astronomi Kulübü ile birlikte NASA'da görev yapan ilk Türk bilim adamı İsmail Akbay'ın için Tirilye'de'Bilim Buluşması'gerçekleştirdi.

Çekirge'de trafik düzenlemesi

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Çekirge Mahallesi 1. Kanal Caddesinde yağmur suyu altyapı çalışması ile yol ve tretuvar düzenlemesi yapılacak.

Toplam 9625 haber.

Marmara Bölgesinin önemli büyükşehirlerinden biri. Türkiye'nin nüfusu en kalabalık dördüncü şehri ve Balıkesir'e komşu olan illerimizden Bursa haberleri, Bursa son dakika gelişmeleri ve Bursa haber arşivi burada. Bursa kentimiz, Dünya Yaşanabilir Şehirler sıralamasında dünyada 28. olurken, Türkiye'de ise 1. sırayı almıştır. Osmanlı Devleti'nin ilk başkenti olması sebebiyle önemli tarihi mirasa sahip olan Bursa, sanayisi ile de Türkiye'nin önemli ekonomi kentlerinden biridir.