Balıkesir eğitim haberleri, Balıkesir son dakika eğitim haberleri, Balıkesir haber

Eğitim

Balıkesir ve Türkiye eğitim gündemini takip edin. Balıkesir haber Son Dakika On ile güncel eğitim haberlerini okuyun.

Eğitim Haberleri

Havacılık okulu öğrencileri Koca Seyit Havalimanı'nı gezdi

Edremit Sivil Havacılık Yüksekokulu, 2021-2022 öğretim yılında Havacılık Yönetimi Bölümü'nde yüz yüze eğitime başlayan 2. sınıf öğrencileri için Balıkesir Koca Seyit Havalimanı'na teknik gezi düzenledi.

Burhaniye'de muhtarlar toplantısı

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, Kaymakam İlyas Memiş başkanlığında Ekim ayı muhtarlar toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda, koronavirüs salgınıyla mücadelede alınan tedbirler ve aşı konusunda yapılan çalışmalar ele alındı.

Ortaokul öğretmenleri yurtdışına gidiyor

Balıkesir'in Bandırma ilçesinde ortaokul öğretmenleri Çekya'da eğitim alacaklar.

Burhaniye'de 80 kişiye tıbbı ve aromatik bitki yetiştiriciliği belgesi

Burhaniye ilçesinde, Balıkesir Çiftçi Eğitim Merkezi'nde (BAÇEM) düzenlenen 10 günlük 6'ncı tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliği kursuna bitiren 80 kişiye belgeleri verildi. Belgeleri veren, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Serkan Akça, kursiyerlerin üretime katkı sağlayacaklarını söyledi.

Tekonokent ile Milli Eğitim Müdürlüğü arasında teknoloji işbirliği

Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Balıkesir Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi yönetici A.Ş. arasında İşbirliği protokolü imzalandı. Balıkesir Teknokent'te gerçekleşen imza törenine Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Keren, Balıkesir Teknokent Genel Müdürü Burcu Aydemir Güney Marmara Kalkınma ajansından yetkililer ile meslek lisesi müdürleri katıldı.

Ayvalık'ta görme engelliler Beyaz Baston etkinliğiyle hatırlandı

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde; Ayvalık Anadolu Lisesi (AYAL) öğrenci ve öğretmenleriyle, Ayvalık-Küçükköy Halk Müziği Derneği tarafından 15 Ekim Dünya Beyaz Baston Günü nedeniyle iki ayrı engelli farkındalığı çalışması yapıldı.

Gömeç Hacı Hüseyinler Orta Okulu'nda Tübitak Fuarı

Balıkesir'in Gömeç ilçesinde, Hacıhüseyinler ortaokulu-ilköğretim öğrencilerinin bilime ilgisinin artırılması, bilgi ve becerilerinin geliştirilmesi amacıyla'4006 Tubitak Bilim Fuarı' düzenledi.

Gömeç'te TÜBİTAK Bilim Fuarı düzenlendi

Balıkesir'in Gömeç ilçesi Hacıhüseyinler Ortaokulu, ilköğretim öğrencilerinin bilime ilgisinin artırılması, bilgi ve becerilerinin geliştirilmesi amacıyla '4006 Tubitak Bilim Fuarı' düzenledi.

Burhaniye MYO'da oryantasyon toplantısı

Burhaniye ilçesinde yer alan, Burhaniye Meslek Yüksekokulu'na bu yıl kayıt yaptıran 1. sınıf öğrencileri için oryantasyon toplantısı gerçekleştirildi. Pandemi şartları nedeni ile çevrimiçi (online) düzenlenen toplantı yoğun ilgi gördü.

Kepsut MYO'da geç gelen mezuniyet sevinci

Balıkesir Üniversitesi Kepsut Meslek Yüksekokulu (MYO) tarafından, 2019 ve 2020 yıllarında mezun olan öğrencileri için geçen dönemlerde pandemi kısıtlamaları dolayısıyla yapılamayan mezuniyet töreni yapılarak, okula bu yıl yeni gelen öğrencilerine hoş geldiniz yemeği verildi.

Bandırma'da 5 öğretmen Viyana'da koçluk eğitimi alacak

Bandırma Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi'nin erasmus kapsamında hazırladığı 'Öğrenci Koçluğu Projesi' kabul edildi. Proje ekibi Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan'ı makamında ziyaret etti. Okul Müdürü Ahmet Obuz, proje hakkında bilgilendirme yaptı Bandırma Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi Müdürü Ahmet Obuz, yaptığı açıklamada, projenin 8 bin 795 avro hibe desteği ile desteklendiğini bildirdi. Obuz, proje kapsamında okul öğretmenlerinden oluşan 5 bir kişilik proje ekibinin davet üzerine Avusturya'nın Viyana kentinde 10-16 ekim tarihleri arasında 'Öğrenci Koçluğu' eğitimi alacağını söyledi. Obuz, 'Hazırladığımız proje okulumuz ve Bandırma için bir ilk oluşturmaktadır. Projemiz, okulumuz öğretmen ve öğrencileri için çok olumlu bir ortam oluşturdu. Projemizin çok yararlı olacağına yürekten inanıyorum. İnanıp bizimle bu yola çıkan tüm meslektaşlarıma teşekkür ediyorum' şeklinde konuştu.

Burhaniyeli kadınlar çocukları için servis istedi

Burhaniye ilçesinde, kırsal Hacıbozlar Mahallesindeki kadınlar çocukları için servis istedi. Çocukların servis yokluğundan anaokulu ile liseye gidemediklerini anlatan kadınlar, çözüm bulunmasını istedi.

Bakan Özer, 250 metrede 10 tane tablet dağıttı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Balıkesir ziyareti kapsamında Büyükşehir Belediyesinden AK Parti İl Başkanlığına yürüyerek geçerken, yolda vatandaşlarla sohbet etti, esnafa hayırlı işler diledi. 250 metrelik yol güzergahında karşılaştığı meslek lisesi öğrencilerine 10 tane tablet hediye eden Bakan Özer, bir kafede karşılaştığı bebeği de sevdi.

Bakan Özer: 'Meslek liselerinin modernizasyonu konusunda çalışmalar yapacağız'

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Balıkesir ziyareti kapsamında 78 yıllık geçmişe sahip Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni gezdi. Okul öğretmen ve yöneticilerine pandemi döneminde yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür eden Milli Eğitim Müdürü Özer, meslek liselerinin modernizasyonu konusunda çalışmalar yapacaklarını söyledi.

Gönen'de BİGEP toplantısı yapıldı

Gönen'de Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi (BİGEP) toplantısı yapıldı.

Bakan Özer, Balıkesir yatırımlarını anlattı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Balıkesir'de 'İl Eğitim Toplantısı'na katıldı. Özer, şehre yapılacak eğitim yatırımlarını anlatarak, toplam 750 milyon liralık müjde verdi.

Milli Eğitim Bakanı Özer, pandeminin son durumunu değerlendirdi

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Balıkesir'de pandeminin son durumunu değerlendirdi. Bakan Özer, ilkokul öğretmenlerinin aşılama oranlarının yüksekliğine dikkat çekti.

Öğrencilerin barınma sorunu çözülüyor

Balıkesir'in Bandırma ilçesinde öğrencilerin barınma problemin çözümü için Bandırma Kaymakamlığı devreye girdi.

Eğitim Bir Sen okullarda yardımcı personel eksikliğine dikkat çekti

Eğitim-Bir-Sen Balıkesir 1. Nolu Şube Başkanı Mehmet Çabuk'un okulların personel ihtiyacının karşılanması için basın açıklaması yaptı. Başkan Çabuk, 'Okullarımızın salgın şartlarında açık tutulması kararlılığı, personel ihtiyacı karşılanarak güçlendirilmeli, temizlik, güvenlik ve hijyen konusunda taviz verilmemelidir' dedi.

Toplam 230 haber.

Balıkesir eğitim dünyasından önemli haberlere, Balıkesir haber arşivimizdeki eğitim konulu haber içeriklerine ve Balıkesir son dakika eğitim içeriklerine ulaşın.