Eğitim

BAÜN Teknokent e-spor panellerine başladı BAÜN Teknokent e-spor panellerine başladı
Mülkiye Müfettişleri Ayvalık'ta buluştu Mülkiye Müfettişleri Ayvalık'ta buluştu
Burhaniye'de zeka oyunları kursu ilgi gördü Burhaniye'de zeka oyunları kursu ilgi gördü
Burhaniye'de başarı öğretmen ve öğrenciler ödüllendirildi Burhaniye'de başarı öğretmen ve öğrenciler ödüllendirildi
BUBYO 2021 yılı yaz dönemi stajyerlerini uğurladı BUBYO 2021 yılı yaz dönemi stajyerlerini uğurladı
Altınoluk MYO'dan eğitime destek Altınoluk MYO'dan eğitime destek
Balıkesirli öğrencilere serin sularda telafi eğitimi Balıkesirli öğrencilere serin sularda telafi eğitimi
Basın İlan Kurumu'ndan reklamcılığın geliştirilmesi eğitimi Basın İlan Kurumu'ndan reklamcılığın geliştirilmesi eğitimi
Balıkesir Üniversitesinde Mezun İstihdam Ofisi gençleri sektörle buluşturuyor Balıkesir Üniversitesinde Mezun İstihdam Ofisi gençleri sektörle buluşturuyor
Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden LGS stantları Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden LGS stantları
BUBYO yeni bir projeye daha ev sahipliği yaptı BUBYO yeni bir projeye daha ev sahipliği yaptı
BİGEP'te başarılı olan öğretmen ve öğrencilere başarı belgesi BİGEP'te başarılı olan öğretmen ve öğrencilere başarı belgesi
'Bir Bilenle Bilge Nesil' projesinde kazananlara ödülleri verildi 'Bir Bilenle Bilge Nesil' projesinde kazananlara ödülleri verildi
'Ayvalık Kıyılarından Öyküler' kitabının yazarı öğrencilere ödül yağdı 'Ayvalık Kıyılarından Öyküler' kitabının yazarı öğrencilere ödül yağdı
Telafi eğitimleri eğlenceli geçiyor Telafi eğitimleri eğlenceli geçiyor
Burhaniye'de Tıbbı ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Kursu tamamlandı Burhaniye'de Tıbbı ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Kursu tamamlandı
5 yaşındaki kız aritmetikle oyun oynuyor 5 yaşındaki kız aritmetikle oyun oynuyor
BALOSB'de mesleki eğitim seferberliği BALOSB'de mesleki eğitim seferberliği
Burhaniye MYO'da öğrenci-sektör buluşması Burhaniye MYO'da öğrenci-sektör buluşması
Bandırma Tıp Fakültesi için 400 yataklı ek bina müjdesi Bandırma Tıp Fakültesi için 400 yataklı ek bina müjdesi
Eğitim Haberleri

BAÜN Teknokent e-spor panellerine başladı

Bauntek&E-spor Eğitimi işbirliği kapsamında; 14 oturumdan oluşacak Eğitim Panelleri'nin 1. Oturumu Balıkesir Üniversitesi ve Balıkesir Teknokent ev sahipliğinde, Balıkesir Teknokent Genel Müdürü Öğr. Gör. Burcu Aydemir'in yaptığı açılış konuşması ile başladı.

Mülkiye Müfettişleri Ayvalık'ta buluştu

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, Vali Hasan Şıldak, İçişleri Bakanlığı Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanlığı 2021 Yılı İnceleme-Araştırma Çalışmaları Programının açılış törenine katıldı.

Burhaniye'de zeka oyunları kursu ilgi gördü

Burhaniye ilçesinde, Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün düzenlediği zeka oyunları kursu ilgi gördü. Ayşe Baltacı'nın öğretmenliğini yaptığı iki aylık kursa 24 öğrenci katılıyor.

Burhaniye'de başarı öğretmen ve öğrenciler ödüllendirildi

Burhaniye ilçesinde, Balıkesir Valililiğinin öncülüğünde başlatılan Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi (BİGEP) devam ederken, projede başarı gösteren idareci, öğretmen ve öğrencilere törenle başarı belgeleri verildi. Nadir Tolun Ortaokulu Salonunda düzenlenen törene, Kaymakam İlyas Memiş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bora Zihni, bazı okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

BUBYO 2021 yılı yaz dönemi stajyerlerini uğurladı

Balıkesir Üniversitesi Burhaniye Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu(BUBYO)Mezun İstihdam Ofisinin çalışmaları kendi bünyesinde yer alan BUBYO Uygulama Oteli'nde de sürüyor. Öğrencilerini sektöre hazırlamak adına Uygulama Oteli'nde gerçekleştirilen çalışmaların kış dönemi sonrası yaz dönemi ilk ayağı olan Haziran ayı staj eğitimi tamamlandı.

Altınoluk MYO'dan eğitime destek

TÜBİTAK 4004 tarafından desteklenen ve Burhaniye Bilim Sanat Eğitim Merkezi Matematik Öğretmeni Dr. Satı Ceylan Oral tarafından koordine edilen 'Kırsaldan Kozmosa Bilim 2-Kınalı Eller' projesinde ortaokul seviyesindeki 30 kız öğrenciye BAÜN Altınoluk MYO Öğretim elemanları tarafından proje kapsamında teorik ve uygulamalı dersler verildi.

Balıkesirli öğrencilere serin sularda telafi eğitimi

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, Milli Eğitim Bakanlığının başlatmış olduğu 'Telafide Ben de Varım' programı kapsamında düzenlenen rüzgar sörfü kursu ilgi gördü. Ören Mahallesi Plajında başlatılan kurs Ağustos ayı sonuna kadar devam edecek.

Basın İlan Kurumu'ndan reklamcılığın geliştirilmesi eğitimi

Basın İlan Kurumu (BİK) ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı işbirliği ile Balıkesir'de resmi ilan hakkı olan gazetelerin temsilcilerine yönelik olarak 'Yazılı Basında Reklamcılığın Geliştirilmesi' eğitimi ve eğitimin sertifika töreni düzenlendi.

Balıkesir Üniversitesinde Mezun İstihdam Ofisi gençleri sektörle buluşturuyor

Burhaniye ilçesinde, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş'un ortaya koyduğu vizyon doğrultusunda yükseköğretim kurumları arasında öncü olma niteliği taşıyan Mezun İstihdam Ofisi projesine bağlı olarak etkinlikler hızla hayata geçiriliyor. Balıkesir Üniversitesi Mezun İstihdam Ofisi Koordinatörlüğünü Rektör Prof. Dr. İlter Kuş'un bizzat yaptığı ve tüm birimlerde birim koordinatörlerin atandığı ofis çalışmaları devam ediyor.

Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden LGS stantları

Balıkesir'in Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Özbek, yüzdelik dilimlere göre öğrenci sayıları, sınavla ve yerel yerleştirmeyle öğrenci alan liselerin kontenjanları ve tercih danışmanlığı çalışmaları hakkında kamuoyunu bilgilendirdi. İlçenin 3 noktasında tanıtım stantları açıldı.

BUBYO yeni bir projeye daha ev sahipliği yaptı

Burhaniye ilçesinde, TÜBİTAK 4004 Bilim Okulları Programı ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından desteklenen 'KIRSALDAN KOZMOSA BİLİM 2 KINALI ELLER' projesi BUBYO Uygulama Otelinde gerçekleştirildi. Açılış törenine Balıkesir Valisinin eşi Fatmanur Şıldak, Garnizon Komutanı eşi Melek Turan, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı eşi Mehtap Yücel, Balıkesir Üniversitesi Rektörü eşi Duygu Kuş, Büyükelçi eşi Yeşim Meço Davutoğlu ve diğer Balıkesir protokolü eşleri katıldılar.

BİGEP'te başarılı olan öğretmen ve öğrencilere başarı belgesi

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonuyla İl genelinde yürütülen Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi (BİGEP) kapsamında başarılı çalışmalar ortaya koyan okul yöneticisi, öğretmem ve öğrencilere ödüllerini verdi.

'Bir Bilenle Bilge Nesil' projesinde kazananlara ödülleri verildi

Eğitim-Bir-Sen Balıkesir1 Nolu Şubesinin başlattığı proje ile öğrenciler, önce okudular, sonra yazdılar ve düzenlenen törenle ödüllerini aldılar

'Ayvalık Kıyılarından Öyküler' kitabının yazarı öğrencilere ödül yağdı

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde; İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde ilçedeki okullar arasında düzenlenen 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Ayvalık Kıyılarından Öyküler Projesi'nde dereceye girenlere ödülleri düzenlenen bir törenle verildi.

Telafi eğitimleri eğlenceli geçiyor

'Telafi Eğitimi' programı kapsamında Altıeylül Burhan Erdayı İlkokulunda öğrencilerle bir araya gelen İl Millî Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, okul bahçesinde öğrencilerle çeşitli oyunlar oynayarak onlarla sohbet etti.

Burhaniye'de Tıbbı ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Kursu tamamlandı

Burhaniye ilçesinde Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'ne ait Çiftçi Eğitim Merkezi'nde (BAÇEM) pandemi sebebiyle ara verilen yüz yüze kurslar tekrar başlarken, 10 günlük kursta tamamlandı. Uygulamalı sertifikalı tıbbî ve aromatik bitki yetiştiriciliği kursuna yurdun değişik vilyetlerinden 69 kişi katıldı.

5 yaşındaki kız aritmetikle oyun oynuyor

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, 5 yaşındaki Güldeniz Ulutepe isimli minik kız sayılar ile adeta oyun oynuyor.

BALOSB'de mesleki eğitim seferberliği

Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü bünyesinde fabrikaların eleman ihtiyaçların karşılamak üzere kurulan Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi'nde kaynakçı ve CNC tezgah operatörlüğü kursu düzenlenen törenle başladı. Toplam 218 saat sürecek kaynakçı kursuna 50 kursiyer katılırken, 600 saatlik CNC Tezgah Operatörü kursu 25 kursiyerin katılımıyla başladı.

Burhaniye MYO'da öğrenci-sektör buluşması

Burhaniye ilçesinde, uzaktan eğitimin devam ettiği pandemi sürecinde Meslek Yüksekokulu Mezun İstihdam Ofisi, öğrencilerinin motivasyon ve verimini arttırmaya yönelik çevrimiçi konferans düzenledi.

Toplam 150 haber.