Balıkesir Güncel

Her gün 471 kişiye sıcak yemek Her gün 471 kişiye sıcak yemek
Hocaoğlu'ndan kaza geçiren muhtara vefa ziyareti Hocaoğlu'ndan kaza geçiren muhtara vefa ziyareti
Sındırgı'da engelli vatandaşlara akülü araçları teslim edildi Sındırgı'da engelli vatandaşlara akülü araçları teslim edildi
AK Parti il Başkanı Başaran'dan Sarıköy'e doğalgaz müjdesi AK Parti il Başkanı Başaran'dan Sarıköy'e doğalgaz müjdesi
Havran'da polisler şehitliği ağaçlandırdı Havran'da polisler şehitliği ağaçlandırdı
Ayvalık'ta Karakoç Deresi'nin sulak alan statüsü korunacak Ayvalık'ta Karakoç Deresi'nin sulak alan statüsü korunacak
Ayvalık'ta batmak üzere olan lastik bottaki 36 göçmen kurtarıldı Ayvalık'ta batmak üzere olan lastik bottaki 36 göçmen kurtarıldı
Başkan Bahçavan öksüz ve yetim çocukların yüzünü güldürdü Başkan Bahçavan öksüz ve yetim çocukların yüzünü güldürdü
Ayvalık'ta denizde sürüklenerek adada mahsur kalan 48 göçmen kurtarıldı Ayvalık'ta denizde sürüklenerek adada mahsur kalan 48 göçmen kurtarıldı
Havran Belediyesi Güneş Enerjisi Santralı kurdu Havran Belediyesi Güneş Enerjisi Santralı kurdu
Öğrenciler, NASA'ya bağlandı Öğrenciler, NASA'ya bağlandı
Balıkesir'de hayvancılara Merinos ırkı damızlık koç dağıtıldı Balıkesir'de hayvancılara Merinos ırkı damızlık koç dağıtıldı
Erdek Öğretmenevi pandemi nedeniyle kapatıldı Erdek Öğretmenevi pandemi nedeniyle kapatıldı
Kırmızı il Balıkesir'de sıkı denetim Kırmızı il Balıkesir'de sıkı denetim
Erdek-Çakıl İlkokul öğrencileri 'Kahramanlar Kulübü'nde Erdek-Çakıl İlkokul öğrencileri 'Kahramanlar Kulübü'nde
Ramazan ayının ilk Cumasında camiler doldu Ramazan ayının ilk Cumasında camiler doldu
Havran'da polisin dağıttığı fidanlar toprakla buluştu Havran'da polisin dağıttığı fidanlar toprakla buluştu
Kazdağları'nda bulut geçişleri hayatı olumsuz etkiliyor Kazdağları'nda bulut geçişleri hayatı olumsuz etkiliyor
Burhaniye'de uyuşturucu ile mücadele toplantısı yapıldı Burhaniye'de uyuşturucu ile mücadele toplantısı yapıldı
Balıkesirli işletmeci isteyenin karnını bedava doyuruyor Balıkesirli işletmeci isteyenin karnını bedava doyuruyor
Balıkesir Güncel Haberleri

Her gün 471 kişiye sıcak yemek

Balıkesir'in en büyük ilçelerinden birisi olan Altıeylül Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yılki Ramazan ayında da ihtiyaç sahiplerinin yanında olmaya devam ediyor. Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı pandemi sürecinin zor geçtiği bu Ramazan ayı boyunca her gün 471 kişiye sıcak yemek imkanı sunduklarını söyledi. Başkan Avcı ayrıca görevi başında bulunan emniyet güçlerine de sıcak yemek ikramında bulunduklarını kaydetti.

Hocaoğlu'ndan kaza geçiren muhtara vefa ziyareti

Balıkesir'de trafik kazası geçirdikten sonra tedavisi süren Muhtar Şerafettin Sağlam'ın rahatsızlığını duyan AK Parti Karesi ilçe Başkanı Yusuf Hocaoğlu ve Başkan Yardımcısı Cemal Kocataş geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Sındırgı'da engelli vatandaşlara akülü araçları teslim edildi

Balıkesir'in Sındırgı Belediyesi engelleri kaldırarak vatandaşları mutlu etmeye devam ediyor. Bu kapsamda 100 kadar engelli vatandaşa akülü araçları teslim edildi.

AK Parti il Başkanı Başaran'dan Sarıköy'e doğalgaz müjdesi

AK Parti Balıkesir İl Başkanı Ekrem Başaran, 'Sarıköy ve iki mahallemiz daha, meclis kararı alınırsa 1 yıl sonra doğalgaz kullanmaya başlayacak' dedi.

Havran'da polisler şehitliği ağaçlandırdı

Havran ilçesinde, polisler çok güzel bir etkinliğe imza attı. Polis haftasında 300 adet zeytin fidanı dağıtan polisler bu defada Polis Şehitliğine 60 adet mavi selvi dikti.

Ayvalık'ta Karakoç Deresi'nin sulak alan statüsü korunacak

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde; Kaymakam Gökhan Görgülüaslan ve Belediye Başkanı Mesut Ergin'in girişimleri sonuç verdi. Karakoç Deresinin sulak alan statüsünde kalmasına karar verildi. Ayvalık'ta Altınova Mahallesi sınırları içerisinde kalan Karakoç deresi mahallinin sulak alan statüsünden çıkarılması gündemiyle toplanan Tarım ve Orman Bakanlığı İl Mahalli Sulak Alan Komisyonu, mevcut statünün korunmasının uygun olacağına karar verdi.

Ayvalık'ta batmak üzere olan lastik bottaki 36 göçmen kurtarıldı

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde; Yunanistan'ın Midilli Adası'na bir lastik botla gitmek isterken bindikleri botun su almaya başlaması sonucunda batmak üzere olan 36 düzensiz göçmen kurtarıldı.

Başkan Bahçavan öksüz ve yetim çocukların yüzünü güldürdü

Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan mektup yazarak istekleri olup olmadığını sorduğu öksüz ve yetimlerin yüzlerini güldürdü.

Ayvalık'ta denizde sürüklenerek adada mahsur kalan 48 göçmen kurtarıldı

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde; Yunanistan'ın Midilli Adası'na bir lastik botla gitmek isteyen ancak Ege Denizi'nde sürüklenerek kendi imknlarıyla bir adaya sığınan 48 düzensiz göçmen kurtarıldı.

Havran Belediyesi Güneş Enerjisi Santralı kurdu

Balıkesir'in Havran ilçesinde, belediyenin yapımının başlattığı güneş enerjisi santralı tamamlandı. 30 dekarlık alanda kurulan 1 MW gücündeki santral önümüzdeki ay içinde hizmete girecek.

Öğrenciler, NASA'ya bağlandı

Balıkesir'de eTwinning projeleri olan Weba ve Stem Art Be Smart etkinlikleri kapsamında öğrenciler, NASA'da çalışan Türk Bilim adamı Dr. Umut Yıldız ile internet üzerinden canlı görüşme fırsatı buldu.

Balıkesir'de hayvancılara Merinos ırkı damızlık koç dağıtıldı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı çiftçiye 165 adet Merinos ırkı damızlık koç dağıttı. Küçükbaş hayvancılıkta ıslah çalışmalarına destek amacıyla Sındırgı ilçesinde hayvancılık yapan birliğe kayıtlı 50-100 arası hayvanı bulunan hayvancılara yüzde 75 hibe destekli Merinos ırkı koçların hak sahiplerinin belirlenmesi adına İlçe Tarım Müdürlüğü'nde kura çekimi yapıldı.

Erdek Öğretmenevi pandemi nedeniyle kapatıldı

Erdek İlçesinde bir otelde geçici olarak hizmet veren Erdek Öğretmenevi kapatılarak faaliyeti sonlandırıldı.

Kırmızı il Balıkesir'de sıkı denetim

Balıkesir'de korona virüsle mücadele tedbirleri kapsamında 19 Nisan Pazartesi saat 05.00'e kadar sürecek sokağa çıkma kısıtlaması başladı. Kısıtlama ile birlikte sıkı denetim de sokaklarda kendini gösterdi.

Erdek-Çakıl İlkokul öğrencileri 'Kahramanlar Kulübü'nde

Erdek İlçesi Çakıl İlkokulu öğrencileri, Kahramanlar Kulübü eTwinning projesinde yer aldı. Erdek İlçesi Çakıl İlkokulu anasınıfı öğretmeni İlknur Tosun işbirliğiyle yürütülen Kahramanlar Kulübü eTwinning projesinde 6 ülkeden toplam 26 öğretmen ve öğrencileri yer alıyor.

Ramazan ayının ilk Cumasında camiler doldu

Rahmet ve bereket ayı Ramazan ayının ilk Cuma namazında vatandaşlar camileri doldurdu.

Havran'da polisin dağıttığı fidanlar toprakla buluştu

Balıkesir'in Havran ilçesinde, İlçe Emniyet Müdürlüğü bu yıl farklı bir etkinliğe imza attı. 10 Nisanda başlayan Polis Haftası çeşitli etkinliklerle kutlanırken, vatandaşlara 300 adet zeytin fidanı dağıtıldı.

Kazdağları'nda bulut geçişleri hayatı olumsuz etkiliyor

Poyraz yönlü rüzgarın etkisiyle Marmara bölgesinden gelen yoğun bulut tabakasının Kazdağları üzerinden Ege bölgesine geçişleri sırasında Balıkesir'in Edremit İlçesi ile Çanakkale'nin Yenice ilçesini birbirine bağlayan karayolunda sürücüler zor anlar yaşadı.

Burhaniye'de uyuşturucu ile mücadele toplantısı yapıldı

Burhaniye ilçesinde, Kaymakam İlyas Memiş'in başkanlığında Uyuşturucu ile Mücadele Komisyon Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda, 'Umuda Kapı Açıyorum. Hayata Tutunuyorum' projesi kapsamanda yapılan çalışmalar ele alındı.

Toplam 1057 haber.