Balıkesir Güncel

Bandırma'ya hızlı tren müjdesi Bandırma'ya hızlı tren müjdesi
2 bin 400 yıllık mezar gün yüzüne çıktı 2 bin 400 yıllık mezar gün yüzüne çıktı
Fazıl Say Ayvalık'ta sahne aldı Fazıl Say Ayvalık'ta sahne aldı
MHP yönetimi kırsal mahalle ziyaretleri yaptı MHP yönetimi kırsal mahalle ziyaretleri yaptı
AK Parti İl Başkanı Ekrem Başaran: 'Gelin, ateşi birlikte söndürelim' AK Parti İl Başkanı Ekrem Başaran: 'Gelin, ateşi birlikte söndürelim'
CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın: 'Balıkesir'in ormanları yangın tehdidi altında' CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın: 'Balıkesir'in ormanları yangın tehdidi altında'
Manyas'ta Kınalı keklikler doğaya salındı Manyas'ta Kınalı keklikler doğaya salındı
Sanatçı ve yazarlar tatil için Erdek'i tercih etti Sanatçı ve yazarlar tatil için Erdek'i tercih etti
Taksiciler almadı, imdada zabıta ekipleri yetişti Taksiciler almadı, imdada zabıta ekipleri yetişti
BAYŞAD Okuma Yurdu hizmete girdi BAYŞAD Okuma Yurdu hizmete girdi
Doğada müzik ile terapi yapıldı Doğada müzik ile terapi yapıldı
Bandırma 1 nci El Emeği Festivali başladı Bandırma 1 nci El Emeği Festivali başladı
Balıkesir Büyükşehir araç filosunun gücüne güç kattı Balıkesir Büyükşehir araç filosunun gücüne güç kattı
Manyas'ta yeni jandarma komutanı göreve başladı Manyas'ta yeni jandarma komutanı göreve başladı
Gazeteci Osman Yurdusev son yolculuğuna uğurlandı Gazeteci Osman Yurdusev son yolculuğuna uğurlandı
AK Parti Milletvekili Yavuz Subaşı, Erdek'te AK Parti Milletvekili Yavuz Subaşı, Erdek'te
Balıkesir Büyükşehir, bayramda 11 bin ton evsel atık topladı Balıkesir Büyükşehir, bayramda 11 bin ton evsel atık topladı
Balıkesir'in 'Radyocu Osman'ı' hayatını kaybetti Balıkesir'in 'Radyocu Osman'ı' hayatını kaybetti
Ayvalık'ta konteynerler yeraltına alınıyor Ayvalık'ta konteynerler yeraltına alınıyor
Nurbin Tüfekçioğlu güven tazeledi Nurbin Tüfekçioğlu güven tazeledi
Balıkesir Güncel Haberleri

Bandırma'ya hızlı tren müjdesi

Bandırma-Bursa-Yenişehir-Osmaneli Yüksek Standartlı Demiryolu projesi için Balıkesir'in Bandırma ilçesinde halkı bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

2 bin 400 yıllık mezar gün yüzüne çıktı

Balıkesir'in Edremit ilçesinde 21. dönem kazıları devam eden Antandros Antik Kenti'nde 2 bin 400 yıllık pitos mezar gün yüzüne çıkartılıyor.

Fazıl Say Ayvalık'ta sahne aldı

Ünlü Piyanist fazıl Say, 18 ay sonra ikinci konserine Ayvalık'ta açık havada verdi. Say, yoğun ilgi gördü.

MHP yönetimi kırsal mahalle ziyaretleri yaptı

MHP Balıkesir İl Başkanlığı ve Altıeylül MHP ilçe Başkanlığı partili üyelerle birlikte Köylüköy, Karamanköy ve Köseler kırsal mahallelerinde vatandaşlarla buluştular.

AK Parti İl Başkanı Ekrem Başaran: 'Gelin, ateşi birlikte söndürelim'

'Haydi Balıkesir! Şimdi, Ormanlarımız için birlik olma vakti!' çağrısı yapan Ak Parti Balıkesir İl Başkanı Ekrem Başaran, Balıkesirlileri ciğerlerimize düşen yangına karşı birlik olmaya ve fidan bağışına davet etti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın: 'Balıkesir'in ormanları yangın tehdidi altında'

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Balıkesir'in de orman yangınları tehdidinde olduğuna dikkat çekerek uyardı: 'Aman dikkat!'

Manyas'ta Kınalı keklikler doğaya salındı

Yozgat keklik üretme çiftliğinden getirilen kınalı keklikler Manyas Gölü Avcılar ve Atıcılar Derneği üyeleri tarafından doğaya salındı.

Sanatçı ve yazarlar tatil için Erdek'i tercih etti

Bağlama enstrüman virtüozu Çetin Akdeniz ve bürokrasi kitapları yazarı Cemalettin Akdaş, Erdek ilçesine yerleşti.

Taksiciler almadı, imdada zabıta ekipleri yetişti

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, alzheimer hastası olduğu belirtilen Asiye teyze, Cumhuriyet Meydanı'ndan bir taksi ile evine gitmek istedi. Ancak Fethiye Mahallesi'nde ikamet eden yaşlı kadını evi kısa mesafede olduğu için hiçbir taksici almak istemedi. Vatandaşların devreye girerek yardımcı olmaya çalıştığı sırada durumdan haberdar olan Ayvalık Belediyesi zabıta ekipleri, yaşlı kadını alıp evine götürdü. Vatandaşlar, taksi ücretini ödemek istedikleri halde, kısa mesafe gerekçesiyle kadını evine götürmek istemeyen taksicilere tepki gösterdi. Her şeyden önce insanî duyguların önde olması gerektiğini kaydeden vatandaşlar, zabıta ekiplerine teşekkür etti.

BAYŞAD Okuma Yurdu hizmete girdi

Balıkesir Yazar ve Şairler Derneği'nin öncülüğünde Karesi ilçesine açılan Okuma Yurdu için dün bir tören düzenlendi. Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz şehre katkı sağlayacak her projenin altına imza atmaya hazır olduklarını söyledi.

Doğada müzik ile terapi yapıldı

Doğal şehir olarak bilinen Sındırgı'nın Kürendere göleti kenarında gezgin gençler müzik ile terapi yaptılar. Mistik enstrümanlarını doğaya taşıyan müzik terapisi uzmanı Öksem Aykut, Sındırgı'nın eşsiz doğasında ses terapisi gerçekleştirdi.

Bandırma 1 nci El Emeği Festivali başladı

Balıkesir'in Bandırma ilçesinde Bandırma Belediyesi ve Bandırma Kent Konseyi öncülüğünde ilki düzenlenen El Emeği Festivali açılış töreni ile başladı. Festivalde ev hanımları ürettikleri el emeği ürünlerini satışa sunuyor.

Balıkesir Büyükşehir araç filosunun gücüne güç kattı

Vatandaşlara daha konforlu hizmet verebilmek amacıyla çalışmalarını gerçekleştiren Balıkesir Büyükşehir Belediyesi; araç filosunun gücüne güç katıyor. 2 Ağustos'ta temiz enerjiyle çalışan 65 otobüs ile 2 engelli aracını tanıtacak olan Büyükşehir, 4 Ağustos Çarşamba günü ise; 30 hafriyat kamyonu, 3 TIR ve 1 açık kasa yarı römorku hizmete alacak.

Manyas'ta yeni jandarma komutanı göreve başladı

Manyas İlçe Jandarma Komutanı Erdinç Boztepe'nin Gümüşhane İl Jandarma Alay Komutanlığı emrine atanmasıyla boşalan göreve atanan Ütğm. Mevlüd Taş görevine başladı.

Gazeteci Osman Yurdusev son yolculuğuna uğurlandı

Balıkesir'de uzun yıllardır gazetecilik yapan Osman Yurdusev, İzmir'de tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Gazeteci Osman Yurdusev, Paşa Camii'nden son yolculuğuna uğurlandı.

AK Parti Milletvekili Yavuz Subaşı, Erdek'te

AK Parti Milletvekili Subaşı'dan Erdek ziyaretinde esnaf, siyasi parti, belediye ve STK'ları ziyaret etti.

Balıkesir Büyükşehir, bayramda 11 bin ton evsel atık topladı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı'nda artan nüfus ve trafik yoğunluğuna rağmen ilçe belediyeleriyle birlikte evsel atık yönetimini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirdi. Bayramda, ilçelerden 11 bin ton evsel atığı düzenli depolama sahasına taşıyan Büyükşehir Belediyesi; havaya, toprağa ve suya zarar vermeden bertaraflarını sağladı.

Balıkesir'in 'Radyocu Osman'ı' hayatını kaybetti

Balıkesir'de yayın yapan Radyo Sev'in sahibi, Balıkesir Gazeteciler, Radyocular ve Televizyoncular Derneği Başkanı Osman Yurdusev vefat etti.

Ayvalık'ta konteynerler yeraltına alınıyor

Balıkesir'İn Ayvalık Belediyesi, çöp konteynerlerini yeraltına almaya devam ediyor. Daha önce kentin çeşitli bölgelerine yerleştirilen 13 yeraltı konteynerine ek olarak, ikişerli dört adet, sekiz bin litrelik yer altı sisteminin kurulum çalışmaları, Kipa karşısı Yılkar, 150 Evler Mahallesi, Kolçak arkası, Duran market karşısı, Armutçuk eski pazaryerinde tamamlandı.

Toplam 1707 haber.