Ekonomi

Ayvalık'ta gençler için kariyer günleri başlıyor Ayvalık'ta gençler için kariyer günleri başlıyor
Bu pidenin hem şekli hem fiyatı farklı Bu pidenin hem şekli hem fiyatı farklı
Burhaniye'de bodur zeytin dikimi yaygınlaştı Burhaniye'de bodur zeytin dikimi yaygınlaştı
Gaziantepli zeytinciler Edremit'te incelemelerde bulundu Gaziantepli zeytinciler Edremit'te incelemelerde bulundu
Pandemi sürecinde yöresel pazarlara ilgi yoğun Pandemi sürecinde yöresel pazarlara ilgi yoğun
Tarım Bakanı Pakdemirli, Havranlı kadın girişimciye plaket verdi Tarım Bakanı Pakdemirli, Havranlı kadın girişimciye plaket verdi
Sızma zeytinyağında toksin iddiası, Balıkesir'de zeytincileri kızdırdı Sızma zeytinyağında toksin iddiası, Balıkesir'de zeytincileri kızdırdı
Tarım Kredi Kooperatifi Burhaniye'de market açtı Tarım Kredi Kooperatifi Burhaniye'de market açtı
Havran Barajı yöreye bereket getirdi Havran Barajı yöreye bereket getirdi
Balıkesir'de sokağa çıkma sınırlaması üretime engel değil Balıkesir'de sokağa çıkma sınırlaması üretime engel değil
Edremit'te lokanta, kafe gibi işletmeler yüzde 50 kapasite ile tekrar açıldı Edremit'te lokanta, kafe gibi işletmeler yüzde 50 kapasite ile tekrar açıldı
Ayvalık'ta vatandaşlar sahillerdeki çay bahçelerine koştu Ayvalık'ta vatandaşlar sahillerdeki çay bahçelerine koştu
Edremit Belediyesi'nde en düşük maaş 3 bin 800TL Edremit Belediyesi'nde en düşük maaş 3 bin 800TL
Gömeç Belediye'sinden toplu işçi sözleşmesi Gömeç Belediye'sinden toplu işçi sözleşmesi
Bu taksiler çok farklı! Bu taksiler çok farklı!
Balıkesir'de dökme zeytinyağı ihracatının yasaklanması üreticileri tedirgin etti Balıkesir'de dökme zeytinyağı ihracatının yasaklanması üreticileri tedirgin etti
(Özel) 100 metrekarelik atölye ile dünyaya açıldı (Özel) 100 metrekarelik atölye ile dünyaya açıldı
Tayfun Canlı 'Edremitliler Ankara uçuşları istiyor' Tayfun Canlı 'Edremitliler Ankara uçuşları istiyor'
Ayvalık'ta Başkan Ergin çalışıyor, işçiler ve halk takdir ediyor Ayvalık'ta Başkan Ergin çalışıyor, işçiler ve halk takdir ediyor
Balıkesir'de zeytin ağaçlarında çiçeklenme erken başladı Balıkesir'de zeytin ağaçlarında çiçeklenme erken başladı
Ekonomi Haberleri

Ayvalık'ta gençler için kariyer günleri başlıyor

Ayvalık'ta üniversite mezunu gençler, ücretsiz olarak işgücü kariyer geliştirme programından ücretsiz olarak yararlanabilecek.

Bu pidenin hem şekli hem fiyatı farklı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi iştirakleri arasında yer alan Fırıntaş, 'mayasında sağlık var' sloganıyla ekmek üretmeye devam ederken, Ramazan ayı ile birlikte vatandaşlara ürettikleri kare pideyi uygun fiyata ulaştırmanın mutluluğunu yaşıyor. 1980 yılından bu yana Balıkesirlilere sağlıklı, kaliteli, hijyenik ve ucuz ekmek ihtiyacını karşılayan şirket bu Ramazan ayında 375 gram pideyi ise 1,50 TL'ye vatandaşlarla buluşturuyor.

Burhaniye'de bodur zeytin dikimi yaygınlaştı

Türkiye'nin önemli zeytin üretim merkezlerinden Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, İspanyol Bodur Zeytini dikimi arttı. Bodur zeytinlerin verimli ve hasadının kolay olduğunu anlatan üretici Kazım Karabıyık, yağ veriminin de yüksek olduğunu söyledi.

Gaziantepli zeytinciler Edremit'te incelemelerde bulundu

Gaziantep Ticaret Odası öncülüğünde İpekyolu Kalkınma Ajansı destekleriyle hayata geçirilen 'Gaziantep'te Zeytin ve Zeytinyağı Üretiminde Verimliliğin ve Kalitenin Arttırılması Projesi' kapsamında Balıkesir'in Edremit ilçesinde incelemeler gerçekleştirildi.

Pandemi sürecinde yöresel pazarlara ilgi yoğun

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinin sevilen simalarından Mutluköy Muhtarı ve zeytin üreticisi Erdinç Tügen mağaza açtı. Mutluköy Tarım Zeytin ve Zeytinyağı Yöresel Doğal Ürünler Mağazası törenle hizmete verdi.

Tarım Bakanı Pakdemirli, Havranlı kadın girişimciye plaket verdi

Havran ilçesinde, Havrano Doğal Gıda İşletmesi sahibi Funda Filiz Çetin, başarılı kadın girişimci ödülünün sahibi oldu.

Sızma zeytinyağında toksin iddiası, Balıkesir'de zeytincileri kızdırdı

Türkiye'nin en önemli zeytin üretim merkezlerinden Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, sızma zeytinyağında toksin olabileceği iddiası zeytin üreticilerinin tepkisine neden oldu. Rafinasyon işlemi görmeden 'hakiki zeytinyağı' diye piyasaya sürülen sızma zeytinyağlarında Okratoksin tespit edildi iddiası zeytin üreticilerini üzdü.

Tarım Kredi Kooperatifi Burhaniye'de market açtı

Tarım Kredi Kooperatifi 219'ncu marketini Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde açtı. 8 Eylül Stadı karşısındaki marketin açılışını Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler yaptı

Havran Barajı yöreye bereket getirdi

Burhaniye ilçesinde, Havra Barajından gelen sulama borularında bakım çalışmalarına başlanırken, barajın yöreye bereket getirdiği bildirildi.

Balıkesir'de sokağa çıkma sınırlaması üretime engel değil

Burhaniye ilçesinde, Balıkesir'in kırmızı iller kategorisinde yer alması sebebiyle hafta sonu sokak kısıtlaması 2 güne çıkarken, tarım ve hayvancılıkta faaliyetler devam etti.

Edremit'te lokanta, kafe gibi işletmeler yüzde 50 kapasite ile tekrar açıldı

Tüm yurtta olduğu gibi uzun bir aradan sonra Balıkesir'in Edremit ilçesinde lokanta, cafe ve benzeri işletmeler uzun bir aranın sonrasında tekrar yüzde 50 kapasite şartı ile tekrar açıldı. Edremit'te yaklaşık 500 esnaf bu gün kepenklerini koronavirüs tedbirleri dahilinde tekrar açtı.

Ayvalık'ta vatandaşlar sahillerdeki çay bahçelerine koştu

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan yeni tedbirler kapsamında; restoran, lokanta, kafeterya, tatlıcı, pastane, kahvehane, çay bahçesi gibi yerler 07.00 ile 19.00 saatleri arasında, belirlenen diğer kurallara uygun şekilde çalışabileceğinin açıklanmasının ardından ilçedeki çay bahçeleri, kıraathaneler, çay ocakları, kafeteryalar, lokantalar, pastanenler yeniden hizmete girdi.

Edremit Belediyesi'nde en düşük maaş 3 bin 800TL

Edremit Belediyesi Genel-İş Sendikası ile toplu iş sözleşmesi imzaladı. İmzalanan sözleşmeye göre Edremit Belediyesi'nde çalışan bir işçinin en düşük maaşı 3 bin 800 TL olarak belirlendi.

Gömeç Belediye'sinden toplu işçi sözleşmesi

Balıkesir'in Gömeç ilçesinde, Gömeç Belediyesi bünyesindeki Personel A.Ş. ile DİSK'e bağlı Genel-İş sendikası arasında, çalışanlarının haklarını ve çalışma standartlarını kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Bu taksiler çok farklı!

Balıkesir'in Bandırma ilçesinde Türkiye'nin T plaka taşıyan özel donanımlı ilk ticari taksisi hizmete başladı. İçerisinde buzdolabından TV'ye, Wi-fi internetten telefona kadar her türlü imkan bulunan taksi daha ilk günden yoğun ilgi görüyor.

Balıkesir'de dökme zeytinyağı ihracatının yasaklanması üreticileri tedirgin etti

Balıkesir'in Edremit Körfezi yöresindeki zeytin üreticileri, dökme zeytinyağı ihracatına yasak kararının iptal edilmesini isteyerek, zeytinyağı sektörünün bu karardan olumsuz etkileneceğini savundu.

(Özel) 100 metrekarelik atölye ile dünyaya açıldı

Balıkesir'de iki kuzen hobi olarak yaptıkları geleneksel okçuluk sporunda ok maliyetlerini düşürmek için kurdukları atölyeyi, dünyanın dört bir yanına ok ihracatı yapan bir merkez haline getirdi. Türkiye'nin hemen her vilayeti ile birlikte Avrupa'dan Amerika'ya, Ortadoğu'dan Uzak Doğu'ya birçok ülkeye yaptıkları okları gönderen kuzenler, Suudi ailesine bile özel olarak ok yaptıklarını söylediler.

Tayfun Canlı 'Edremitliler Ankara uçuşları istiyor'

Balıkesir'in Edremit Koca Seyit Havalimanı'ndan bir süredir ara verilen Ankara seferlerinin yeniden başlaması isteniyor. Edremit Kent Konseyi Genel Sekreteri Tayfun Canlı yaptığı açıklamada normalleşme takvimi ile seferlerin başlamasının bölge ekonomisine önemli katkılar sağlayacağını söyledi. Balıkesir'in Edremit ilçesindeki Koca Seyit Havalimanı'ndan daha önce Ankara ve İstanbul'a yapılan düzenli seferlerden Ankara uçuşları bir süre önce kaldırılmıştı. Turizm sektörü başta olmak üzere bölge ekonomisi için en önemli katkılar sağlayan uçuşların yeniden başlaması istendi.

Ayvalık'ta Başkan Ergin çalışıyor, işçiler ve halk takdir ediyor

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, 30 Mart 2019'da yapılan mahalli seçimlerle ekonomik açıdan ciddi hamlelerle kalkınma trendine giren Ayvalık Belediyesi, Belediye Başkanı Mesut Ergin'in seçilmesi ile özellikle belediye personeline maaşlarını düzenli ödemesi ve hazırlanan planlar dahilinde borçlarını kapatmaya başlamasıyla yitirdiği güveni yeniden kazanmayı başardı.

Toplam 84 haber.