Balıkesir sağlık haberleri, son dakika Balıkesir sağlık gündemi, Balıkesir Korona virüs

Sağlık

Balıkesir internet haber sitesi Son Dakika On ile Balıkesir sağlık haberlerine, Balıkesir koronavirüs bilgilerine, sağlık ve yaşam haberlerine ulaşın.

Sağlık Haberleri

Romatizmal kapak hastalığına ameliyatsız çözüm

Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesi ilklere imza atmaya devam ediyor.

Sağlık Bakanlığı'nın mobil uygulaması hayat kurtardı

Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesi İnme Merkezine, 112 ekipleri tarafından getirilen felçli hasta, Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen İnme 112 mobil uygulaması sayesinde tedavi süresi hızlandırılarak, kısa sürede yürümeye başladı.

Burhaniye'de dinamik denetim süreci devam ediyor

Kontrollü normalleşme döneminin sürdürülebilirliği ve normalleşmenin sağlanması amacıyla Burhaniye'de denetimler hızlandırıldı.

Susurluk çamur kaplıcaları doğal şifa kaynağı

Meşhur Susurluk tostu ile bilinen İzmir-İstanbul gibi birçok ili birbirine bağlayan transit yol güzergahında bulunan Balıkesir'in Susurluk ilçesi, arka bahçesinde barındırdığı güzelliklerle keşfedilmeyi bekliyor.

Balıkesir'de maske ve mesafe denetimleri arttı

Sağlık Bakanlığının salgının Türkiye'de en çok yükseldiği iller arasında gösterdiği Balıkesir'de ekipler sahada yaptıkları uyarılarla salgınla mücadele tedbirlerine uyma noktasında esnaf ve vatandaşlara hassasiyet göstermeleri gerektiğini hatırlatıyor.

Korona testi pozitif çıkan muhtar: 'Vatandaşlarımızı aşılarını mutlaka yaptırsın'

Balıkesir'in Edremit ilçesi Kadıköy Mahallesi'nin muhtarı Hasan Bodur'un korona testi pozitif çıktı. Bodur, Vatandaşlarımız maske, mesafe ve hijyen konusuna çok dikkat etsinler. Aşılarını ise mutlaka yaptırmalarını tavsiye ediyorum dedi.

Vali Şıldak'tan uyarı: 'Salgın tedbirleri unutulmamalı'

Sağlık Bakanlığının salgının Türkiye'de en çok yükseldiği iller arasında gösterdiği Balıkesir için Vali Hasan Şıldak vatandaşlardan 'Salgın tedbirlerinin unutulmaması' uyarısı yaptı.

Kızılay Erdek'te kan topladı

Türk Kızılay Balıkesir Şubesi, kan bağışı kampanyasını sürdürüyor. Bu kapsamda mobil kan toplama otobüsü Erdek Cumhuriyet Meydanı'na park etti.

Karnından 8 kiloluk kitle çıkarıldı

Balıkesir'in Bandırma ilçesinde 3 yıldır karnında şişlik şikayeti olan ve korktuğu için tedavisini erteleyen kadının karnından 8 kilo ağırlığında kitle çıkarıldı.

Küçüksan'a 112 istasyonu kuruluyor

Balıkesir'de nüfusu gün içinde 10 bini bulan ve Balıkesir-Bursa yolunun üzerinde bulunan Küçük Sanayi Sitesi'ne 112 istasyonu kurulması noktasında protokol imzalandı.

(Özel) Semizotu tohumundan bitkisel omega 3 ilaç etken maddesi üretiyorlar

Balıkesir'in Edremit ilçesinde AR-GE firması semizotu tohumundan yüksek teknoloji kullanarak omega 3 etken maddesi üretiyor.

Ayvalık Kızılay'dan kan bağışçısı Ekinak'a gümüş madalya

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, Türk Kızılayı Şubesi tarafından tam 30 kez kan bağışlayan Hüseyin Ekinak'a gümüş madalya ve teşekkür belgesi takdim edildi.

Karesi Ortaokulu'ndan 'Kök Hücre' kampanyası

Balıkesir Karesi Ortaokulu Kan Bağışı Kulübü anlamlı bir etkinliğe imza atıyor. Yapılacak etkinlikte bağışçılardan 3 tüp kan alınacak.

Bebek ve Anne dostu hastaneye teşekkür belgesi

Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesi Ulusal Anne-Bebek Sağlığı Programlarının yürütülmesindeki başarılı çalışmalarından dolayı Sağlık Bakanlığı tarafından teşekkür belgesiyle onurlandırıldı. Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesi Türkiye'deki 710 kamu hastanesi içerisinde sadece 11 hastanede bulunan Bebek ve Anne Dostu Hastane unvanına sahip.

Ayvalık Kent Konseyi Kadın Meclis Üyeleri altı ayda 99 bin maske üretti

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Aykep (Ayvalık Kadın El Emekleri Pazarı) üyeleriyle gönüllü kadınlar geçtiğimiz yıl, covid-19 pandemisinin başladığı ve zirve yaptığı günlerde, maske kıtlığının yaşandığı dönemde yedi gün 24 saat çalışarak altı ay boyunca 99 bin adet maske üretti.

(Özel) Balıkesir Üniversite Hastanesi ozon ile şifa dağıtıyor

Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nilay Şahin, ozon tedavisinin şeker hastalarında hiçbir yan etkisi olmadığını açıkladı.

Vefat eden kadının organları 5 kişiye hayat oldu

Balıkesir'de geçirdiği kalp krizi sonrasında hastaneye götürülen 36 yaşındaki Funda Nurgül Otçu hayatını kaybetti. Merhumenin eşi organlarını bağışlama kararı aldı. Funda Nurgül Otçu'dan alınan 2 böbrek, 2 kornea ve karaciğer organ bekleyen hastalara umut oldu.

BAÜN Hastanesinde Yenidoğan yoğun bakım ünitesi açıldı

Balıkesir ve çevresine 3. basamak niteliğinde sağlık hizmeti sunan Balıkesir Üniversitesi Hastanesi, açılan yeni birimler ile de gelişimini sürdürüyor. Üniversite hastanesinde son olarak Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi açılarak faaliyete geçirildi.

Kaymakam Aksakal'dan muhtarlara aşı tavsiyesi

Bandırma Muhtarlar Derneği, heyet olarak Kaymakam Engin Aksakal' a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Toplam 126 haber.

Balıkesir sağlık haberleri, Balıkesir korona virüs haberleri, Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesinden ve Balıkesir özel hastanelerinden son dakika Balıkesir sağlık haberleri burada.