Sağlık

Burhaniye'de kırsal Börezli Mahallesi karantinaya alındı Burhaniye'de kırsal Börezli Mahallesi karantinaya alındı
Büyükşehir'den yaşlı bireylere sağlık ve psiko-sosyal yönden destek Büyükşehir'den yaşlı bireylere sağlık ve psiko-sosyal yönden destek
112'nin acil müdahalesi hayata bağladı 112'nin acil müdahalesi hayata bağladı
Paşaliman Adası'nda 65 yaş üstü vatandaşlar aşılandı Paşaliman Adası'nda 65 yaş üstü vatandaşlar aşılandı
MHP İlçe Başkan Yardımcısı koronadan hayatını kaybetti MHP İlçe Başkan Yardımcısı koronadan hayatını kaybetti
Vali Şıldak, vatandaşları salgına karşı seferberliğe çağırdı Vali Şıldak, vatandaşları salgına karşı seferberliğe çağırdı
Burhaniye'de kan bağışları eskisi gibi Burhaniye'de kan bağışları eskisi gibi
BAÜN Hastanesi'nde riskli beyin ameliyatı başarıyla yapıldı BAÜN Hastanesi'nde riskli beyin ameliyatı başarıyla yapıldı
Ebelik ve Hemşirelik öğrencilerinin uygulamalı eğitimleri ertelendi Ebelik ve Hemşirelik öğrencilerinin uygulamalı eğitimleri ertelendi
Balıkesir'de salgın hastalık yayılıyor Balıkesir'de salgın hastalık yayılıyor
Balıkesir Valisi Şıldak'tan sanayi kuruluşlarına korona uyarısı Balıkesir Valisi Şıldak'tan sanayi kuruluşlarına korona uyarısı
Delice cinsi ağaçlardan üretilen zeytin yağı şifa kaynağı Delice cinsi ağaçlardan üretilen zeytin yağı şifa kaynağı
Balıkesir Üniversite hastanesi 1 yılda 130 bin test yaptı Balıkesir Üniversite hastanesi 1 yılda 130 bin test yaptı
Burhaniye'de aşılama ekipleri yaşlıların ayağına gidiyor Burhaniye'de aşılama ekipleri yaşlıların ayağına gidiyor
Vali Şıldak, ' Hedefimiz mavi renk' Vali Şıldak, ' Hedefimiz mavi renk'
Gönen'de İşletmelere pandemi bilgilendirme toplantısı yapıldı Gönen'de İşletmelere pandemi bilgilendirme toplantısı yapıldı
Sındırgı Belediye personeline sağlık taraması Sındırgı Belediye personeline sağlık taraması
BAÜN Hastanesi'nde test sayısı 125 bini geçti BAÜN Hastanesi'nde test sayısı 125 bini geçti
Burhaniye'de kapsamlı koronavirüs toplantısı yapıldı Burhaniye'de kapsamlı koronavirüs toplantısı yapıldı
(Özel) Balıkesir'de vakalar artıyor (Özel) Balıkesir'de vakalar artıyor
Sağlık Haberleri

Burhaniye'de kırsal Börezli Mahallesi karantinaya alındı

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, Hıfzıssıhha Kurulu, koronavirüs vakalarının arttığı kırsal Börezli Mahallesinde 10 günlük karantina uygulanmasına karar verdi. Karar bu sabahtan itibaren uygulamaya konurken, mahalleye giriş ve çıkışlar bariyerlerle kapatıldı.

Büyükşehir'den yaşlı bireylere sağlık ve psiko-sosyal yönden destek

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile Sındırgı Belediyesi işbirliğinde 'Sağlıkla Yaş Alıyoruz' projesi hayata geçirilmeye başlandı. Toplamda 150 kişinin faydalanacağı proje kapsamında ilk grupta yer alan yaşlı bireylere, Sındırgı'da özel bir tesiste 3 gün boyunca sağlık ve psiko-sosyal yönden destek sağlandı.

112'nin acil müdahalesi hayata bağladı

Balıkesir'de yolda yürürken fenalaşarak yere yığılan vatandaşı, 112 ekipleri kurtardı. Kısa sürede olay yerine gelen acil servis ekipleri, sürekli nabız kontrolü yaptıkları hastayı ilk müdahaleyi yaparak hastaneye kaldırdı.

Paşaliman Adası'nda 65 yaş üstü vatandaşlar aşılandı

Erdek İlçesi'ne bağlı Paşaliman Adası'nda yeni tip Korona virüs (Kovid-19) ile mücadelede aşılama oranını artırmak için oluşturulan ekipler, adreslerini belirledikleri 65 yaş üstü kişileri ziyaret edip, onaylarını aldıktan sonra aşılamalarını gerçekleştirdi.

MHP İlçe Başkan Yardımcısı koronadan hayatını kaybetti

Balıkesir'in Bandırma ilçesi Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkan Yardımcısı Saim Karadağ koronavirüs tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Vali Şıldak, vatandaşları salgına karşı seferberliğe çağırdı

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak risk grubu haritasında kırmızı kategoride bulunan ve durmadan artan korona virüs salgınına karşı Balıkesirli vatandaşları topyekun virüse karşı seferberliğe çağırdı.

Burhaniye'de kan bağışları eskisi gibi

Burhaniye ilçesinde, Balıkesir Kızılay Kan Merkezi'nin başlattığı kan bağışı kampanyaları devam ederken, kan bağışlarının pandemi öncesi rakamlara yaklaştığı kaydedildi. Burhaniyelilerin duyarlı olduklarını anlatan Dr. Ahsen Elif Örtücü, günlük 60 ünite dolayında kan bağışı olduğunu anlattı.

BAÜN Hastanesi'nde riskli beyin ameliyatı başarıyla yapıldı

Balıkesir Üniversitesi Hastanesi, Balıkesir ve çevresine sunduğu nitelikli sağlık hizmetleri ile bölgede sağlık alanında önemli bir merkez olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Hastanede farklı birimler bünyesinde gerçekleştirilen, 'Balıkesir'de ilk' niteliği taşıyan işlemlere bir yenisi de Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı öğretim üyelerince eklendi. MR incelemesinde beynin sol tarafında 'kavernom' adı verilen beyin damar yumakçığı tespit edilen hasta, Doç. Dr. Utku Adilay ve Dr. Öğr. Üyesi Salim Katar tarafından ameliyat edildi.

Ebelik ve Hemşirelik öğrencilerinin uygulamalı eğitimleri ertelendi

Balıkesir İl Hıfzıssıhha Kurulu Vali Hasan Şıldak başkanlığında toplandı. Toplantı sonrası tedbir amaçlı olarak Balıkesir Üniversitesi ve 17 Eylül Üniversitesinde okuyan ebelik/hemşirelik öğrencilerinin uygulamalı eğitimleri salgın sebebiyle ertelendi.

Balıkesir'de salgın hastalık yayılıyor

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, korona salgınına karşı halkı ikaz etti.

Balıkesir Valisi Şıldak'tan sanayi kuruluşlarına korona uyarısı

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, 6 ilçede yüksek bir korona vakası artışı ile karşı karşıya olduklarını belirterek, Sanayi kuruluşlarına departman kapatma uygulanabilir, üretim gözden geçirilebilir dedi.

Delice cinsi ağaçlardan üretilen zeytin yağı şifa kaynağı

Türkiye'nin önemli zeytin üretim merkezlerinden Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde delice cinsi ağaçlardan elde edilen zeytin yağının şifalı olduğu iddia edildi.

Balıkesir Üniversite hastanesi 1 yılda 130 bin test yaptı

Balıkesir Üniversite Hastanesi pandemi salgının başladığı Mart 2020 ayından bu güne kadar 130 bin 764 test gerçekleştirdiği açıklandı.

Burhaniye'de aşılama ekipleri yaşlıların ayağına gidiyor

Burhaniye ilçesinde, İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri, ilçe merkezi ve kırsal mahallelerdeki evde bakım hastalarının ayağına gidiyor. Gidilen evlerdeki 60 yaş üstündeki diğer vatandaşları da aşılayan ekipler takdir topladı.

Vali Şıldak, ' Hedefimiz mavi renk'

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak çok yüksek risk grubunda olan İlimizin kontrollü normalleşmeye sağlıklı bir şekilde dahil olabilmesi için uyarıda bulundu. Vali Şıldak sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımla hedeflerinin 'Mavi Renk' olduğunu açıkladı.

Gönen'de İşletmelere pandemi bilgilendirme toplantısı yapıldı

Gönen'de, Covid-19 salgınını önlemek amacıyla alınan tedbirleri gözden geçirmek ve işletmelerde uyulması gereken kurallar konusunda hatırlatma ve bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Sındırgı Belediye personeline sağlık taraması

Balıkesir'in Sındırgı Belediyesinde belediye personelinin iş sağlığı ve güvenliğini sağlamak için çalışmalar aralıksız devam ediyor. İş güvenliği kapsamında tüm personele çalışma sınıflarına göre düzenli olarak iş sağlığı ve güvenliği eğitimi verildiği gibi, sağlık taramaları da rutin olarak gerçekleştiriliyor.

BAÜN Hastanesi'nde test sayısı 125 bini geçti

Balıkesir Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilen PCR teşhis merkezinde yapılan test sayısı 125 bini geçti.

Burhaniye'de kapsamlı koronavirüs toplantısı yapıldı

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, Kaymakam İlyas Memiş başkanlığında daire amirleri ve oda başkanlarının katılımıyla kapsamlı koronavirüsle mücadele toplantısı gerçekleştirildi.Toplantıda, ilçe de alınan tedbirler gözden geçirildi.

Toplam 48 haber.