Sağlık

Organları ile başka hayatlara umut oldu Organları ile başka hayatlara umut oldu
Kaymakam Yazar'dan 'Vakalar artıyor' uyarısı Kaymakam Yazar'dan 'Vakalar artıyor' uyarısı
(Özel) Balıkesir'de vaka sayıları artıyor (Özel) Balıkesir'de vaka sayıları artıyor
Gönen kaplıcalarına ziyaretçi akını Gönen kaplıcalarına ziyaretçi akını
Vali Hasan Şıldak uyardı 'Balıkesir'de vakalar artıyor' Vali Hasan Şıldak uyardı 'Balıkesir'de vakalar artıyor'
Balıkesir'de sosyal mesafeli plajları havadan böyle görüntülendi Balıkesir'de sosyal mesafeli plajları havadan böyle görüntülendi
Balıkesir'de risk haritası 'Mavi'ye döndü Balıkesir'de risk haritası 'Mavi'ye döndü
Balıkesir'de mavi sevinç Balıkesir'de mavi sevinç
Bandırma'da 90 bin kişi ilk doz Covid-19 aşısı oldu Bandırma'da 90 bin kişi ilk doz Covid-19 aşısı oldu
Balıkesir Üniversite Hastanesi hız kesmeden büyümeye devam ediyor Balıkesir Üniversite Hastanesi hız kesmeden büyümeye devam ediyor
Balıkesir'de trafik ışıkları aşıya teşvik ediyor Balıkesir'de trafik ışıkları aşıya teşvik ediyor
(Özel) Bu ilaç etken maddesi korona virüs ile mücadeleyi 20 kat güçlendirecek (Özel) Bu ilaç etken maddesi korona virüs ile mücadeleyi 20 kat güçlendirecek
Türk Ocaklı üyelerinin göz sağlığı Dr. Ateş'e emanet Türk Ocaklı üyelerinin göz sağlığı Dr. Ateş'e emanet
'Dermo Romatoloji Güncelleme' zirvesi online yapıldı 'Dermo Romatoloji Güncelleme' zirvesi online yapıldı
Bandırma Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde EVAR yöntemle ilk ameliyat yapıldı Bandırma Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde EVAR yöntemle ilk ameliyat yapıldı
Burhaniye'de sağlıkçılara siyasetçi desteği Burhaniye'de sağlıkçılara siyasetçi desteği
'Keşke babama da aşı yapabilseydim' 'Keşke babama da aşı yapabilseydim'
Balıkesir'de 1 milyonuncu aşı yapıldı Balıkesir'de 1 milyonuncu aşı yapıldı
Bandırma EA Hastanesi'nde bir ilk Bandırma EA Hastanesi'nde bir ilk
Vaka sayısında Balıkesir'de büyük düşüş Vaka sayısında Balıkesir'de büyük düşüş
Sağlık Haberleri

Organları ile başka hayatlara umut oldu

Balıkesir'in Bandırma ilçesinde meydana gelen trafik kazasında yaralanarak Bandırma Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alınan Kübra Aygörmüş'ün beyin ölümü gerçekleşti. Aygörmüş'ün organları hastalara umut oldu.

Kaymakam Yazar'dan 'Vakalar artıyor' uyarısı

Balıkesir'in Bandırma ilçesinde geçtiğimiz aylarda yüksek seyreden koronavirüs vakalarının alınan önlemler, sağlık çalışanlarının fedakar çalışmaları ve vatandaşların kurallara riayet etmesi ile düştüğünü ifade eden Kaymakam Yazar, vaka sayılarının yeniden geçtiğimiz ay başı itibarıyla 7-8 kat arttığını ifade etti.

(Özel) Balıkesir'de vaka sayıları artıyor

Balıkesir'de korona virüs (Kovid-19) vaka sayıları, Türkiye ile eş değer olarak yükseliyor.

Gönen kaplıcalarına ziyaretçi akını

Pandemi yasaklarının sona ermesiyle birlikte şifalı termal sularıyla adından söz ettiren Gönen kaplıcalarına da ziyaretçi akını başladı.

Vali Hasan Şıldak uyardı 'Balıkesir'de vakalar artıyor'

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak sosyal medya hesabından vatandaşları uyardı. Kurallara uymaya davet eden Vali Şıldak, Salgınla mücadelede aşılama ile birlikte önemli yol alınmasına rağmen, son günlerde vaka sayılarında artış yaşanıyor dedi.

Balıkesir'de sosyal mesafeli plajları havadan böyle görüntülendi

Aşı uygulamasında mavi kent olan Balıkesir'in plajlarında da sosyal mesafeye önem gösteriliyor. Balıkesir Büyükşehir ve Edremit Belediyesi'nin ortak çalışmalarıyla düzenlenen plajlar vatandaşlara sosyal mesafeyi koruyarak denize girme imkanı sağlıyor.

Balıkesir'de risk haritası 'Mavi'ye döndü

Salgınla mücadelede önemli bir kırılma noktası olan aşılamada ülke geneline bakıldığında büyük başarı elde eden Balıkesir, risk haritasında mavi renge kavuştu.

Balıkesir'de mavi sevinç

Kurban Bayramı'na sayılı günler kala Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Balıkesirlilere müjde verdi. Nüfusun yüzde 75'i aşılanan Balıkesir'in korona virüs risk haritasında mavi kategoriye geçtiğini açıklayan Bakan Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Balıkesir bayramı bayram gibi kutlamayı hak etti dedi.

Bandırma'da 90 bin kişi ilk doz Covid-19 aşısı oldu

Balıkesir'in Bandırma ilçesinde basın mensupları ile bir araya gelen Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar, ilçede 90 bin kişinin ilk doz Covid-19 aşısını yaptırdığını ifade etti.

Balıkesir Üniversite Hastanesi hız kesmeden büyümeye devam ediyor

Balıkesir Üniversitesi Hastanesi, sunmuş olduğu nitelikli sağlık hizmetleriyle hız kesmeden büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Hastane, hizmet kapasitesinin gelişimiyle birlikte Balıkesir ve bölgesinde sağlıkta güven veriyor.

Balıkesir'de trafik ışıkları aşıya teşvik ediyor

Balıkseir Dursunbey Belediyesi ilçe merkezinde bulunan trafik ışıklarına aşıların isimlerini yazarak farkındalık oluşturuyor.

(Özel) Bu ilaç etken maddesi korona virüs ile mücadeleyi 20 kat güçlendirecek

Türk AR-GE firması, korona virüste kullanılan ilaçların etken maddelerinden 20 kat daha fazla tesirli olan K1 etken madde bileşiminin patentini aldı.

Türk Ocaklı üyelerinin göz sağlığı Dr. Ateş'e emanet

Göz Hastalıkları Uzmanı Dr. Muzaffer Ateş'ten Türk Ocakları üyelerine büyük indirim.

'Dermo Romatoloji Güncelleme' zirvesi online yapıldı

Türk ve ABD'li akademisyenlerin işbirliği ile 'İstanbul Dermato-Romatoloji Güncelleme Zirvesi' online olarak gerçekleştirildi.

Bandırma Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde EVAR yöntemle ilk ameliyat yapıldı

Bandırma Eğitim ve Araştırma Hastanesi ilkleri başarmaya devam ediyor. Hastanede ilk kez EVAR yöntemi ile ameliyat gerçekleştirildi.

Burhaniye'de sağlıkçılara siyasetçi desteği

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, hastanede ve aile sağlık merkezlerinde aşılama çalışmaları bütün hızıyla devam ederken, İlçe Sağlık Müdürlüğü de Cumhuriyet Meydanına aşı çadırı kurdu. Aşı çadırı ilgi görürken, çadırda görev yapan sağlık görevlilerini ziyaret eden AK Parti ilçe yönetimi de başarı dileğinde bulundu.

'Keşke babama da aşı yapabilseydim'

Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesi'nde görev yapan hemşire Ebru Ulu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlarda örnek gösterildi. Pandemi ile mücadele ettiği dönemde babasının Covid-19'a yenik düştüğünü dile getiren hemşire Ebru Ulu, Keşke babama da aşı yapabilseydim dedi.

Balıkesir'de 1 milyonuncu aşı yapıldı

Balıkesir, uygulanan birinci ve ikinci doz aşı miktarıyla toplamda 1 milyona ulaşarak, Türkiye'de üçüncü il oldu. 1 milyonuncu aşı Melek Sarıarmut'a uygulandı.

Bandırma EA Hastanesi'nde bir ilk

Balıkesir'in Bandırma ilçesinde bulunan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ilk kez ASD kapama operasyonu gerçekleştirildi.

Toplam 91 haber.